Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
11°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

KUD Kosec organiziral drugo ložansko ......


NOVICE

| |
14.03.2015      13:10
A A

KUD Kosec organiziral drugo ložansko Semenjavo


V ponedeljek, 17. februarja, smo se ljudje z zelenimi prsti (in tisti, ki bi to radi šele postali) spet srečali na menjalnem dogodku, imenovanem Semenjava.


Mize, polne dobrot
Mize, polne dobrot
Deli:

Prišlo je okrog 40 ljudi, nekaj novih obrazov, večinoma pa (zdaj že) starih znancev. In smo začeli menjati. Menjali smo semena in posušena zelišča, menjali smo recepte in telefonske številke, predvsem pa vrtnarske nasvete. Če hočem biti natančna, moram priznati, da smo mi, bolj neizkušeni vrtnarji, kar požirali nasvete tistih, ki imajo za sabo že več kilometrov. Kljub bolj ali manj porazni vrtnarski sezoni, ki smo jo doživeli lani, nas pri vrtnarjenju optimizem še kar ni zapustil in vsi smo se strinjali, da je že čas, da se vreme ogreje, da bomo s prsti spet lahko zagrebli v rodovitno zemljo in začeli vrtnariti. Po učilnici št. 10 je zadišalo po domačem čaju, s katerim nas je spet razvajala ga. Ljubica Malavašič, in vzdušje je bilo nadvse sproščeno in domačno. Mislim, da se vsi udeleženci strinjamo, da je bil dogodek uspešen, in prav vsi smo odšli domov z novimi semeni, s katerimi bomo popestrili svoje vrtove.

Naj izkoristim priložnost in povabim zainteresirane »zelenoprstnike« (ali tiste, ki bi to radi postali) na naše naslednje dogodke; to so majska Flancarija (menjava sadik, semen in drugega) ter poletne in jesenske Zelemenjave (menjava presežkov pridelka).


Osebna izkaznica dogodka
ZELEMENJAVA (LOG - DRAGOMER)
Kontaktna oseba: Mojca Premuš
E-mail: premus.mojca@gmail.com
Tel.: 041 273 974

SPREMLJAJTE NAS:
Spletna stran: www.zelemenjava.si
Facebook: Zelemenjava
Twitter: #Zelemenjava
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!