Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-4°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-8°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-8°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 18h
Zvečer se bo burja krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
-4°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Krompirjev piknik in potepanje po Dolenjski z ......


NOVICE

| |
13.10.2015      8:21
A A

Krompirjev piknik in potepanje po Dolenjski z DU LogDeli:

23. septembra smo se člani DU Log v deževnem vremenu zbrali v gasilskem domu Log in pripravili že 7. tradicionalni piknik ljubiteljev praženega krompirja kot glavne jedi. Surovino za glavno jed sta prispevala Dani in Marko Remškar, prevzele pa so jo naše pridne članice in jo s čebulo, ocvirki in ostalimi dodatki spremenile v okusen pražen krompir. Moški del članstva se je pa potrudil za čevapčiče, pijačo in ostale priloge. Krompir je bil zastonj, čevapčiči in pijača pa po »upokojenskih cenah«. Zobali smo tudi grozdje in piškote. Druženje je popestrila Henrika Gutnik z igranjem na harmoniko, člani in članice so ji pritegnili s petjem.
V torek 6. oktobra smo se člani odpeljali proti Dolenjski in si najprej ogledali vas in samostan Pleterje; hišo s črno kuhinjo, svinjak, kozolec in štalo, kar so entuziasti sem preselili iz okoliških krajev. Kdor je želel, je lahko tudi poskusil pleterski cviček Pleter in žganjico. Poudaril bi, da menihi živijo tu v tišini, kar smo tudi mi doživeli, saj razen multivizije, ki že od leta 1984 predstavlja življenje menihov, nihče ni niti pozdravil. Po ogledu smo se odpeljali proti Kostanjevici, kjer smo si ogledali Galerijo Božidarja Jakca in zunanjo formo vivo. Sledilo je še dobro kosilo v znani gostilni Žolnir ob profesionalni postrežbi brez veliko govorjenja. Ko smo se odpravljali domov, je začelo deževati in je prenehalo na Logu.


Jože Štemberger
Fotografije Zlatko Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!