Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
9°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 19°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Jeseni sanacija Molščice


NOVICE

| |
27.08.2014      13:42
A A

Jeseni sanacija Molščice


Občina Log - Dragomer in Agencija Republike Slovenije za okolje naj bi jeseni začeli sanacijo dela struge vodotoka Molščica. Kot nam je pojasnil župan Mladen Sumina, je v načrtu obnova najbolj kritičnega dela potoka, kjer je ozko grlo. Gre za del med regionalno in Šolsko cesto. Poleg tega je občina v letošnji proračun uvrstila ureditev in razširitev Molske ceste v delu, kjer bo potekala sanacija Molščice.


Deli:

Sicer pa Sumina še pravi, da naj bi obnova tega dela vodotoka bistveno izboljšala razmere, saj je tu največja nevarnost poplavljanja. Glede na ekstremne vremenske razmere, ki smo jim priča v zadnjem času, ter divjanje naraslih vodotokov bodo po sanaciji okoliški prebivalci zagotovo lažje spali.

Sumina je ob tem poudaril, da je dober primer reševanja razmer ob vodotokih, ki poplavljajo, sanacija Malenščice, ki jo je občina skupaj z Arsom uredila pred tremi leti. Kot smo takrat poročali, je bila struga urejena v srednjem in spodnjem delu, kjer so jo precej razširili in poglobili. Z ukrepi so bistveno povečali pretok in tako pred poplavljanjem zaščitili okoliške prebivalce. Naj spomnimo, da je divjanje Malenščice občane, ki živijo ob tem vodotoku, najbolj prizadelo ob septembrskih poplavah leta 2010, potok pa je popljavljal tudi prej in pozneje – ob obilnejšem deževju. Kot je prepričan Sumina, je sanacija vodotoka razmere rešila, saj kljub kar nekaj hudim uram v zadnjih treh letih na tem območju ni več poplavljalo.

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!