Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

delno oblačno
Ponoči bo povečini jasno, le v vzhodni in deloma osrednji Sloveniji bo več oblačnosti, ponekod bodo možne tudi krajevne padavine.
12°C | 22°C
petek, 26.05.2017
9°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
12°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Izboljšava loškega katastra


NOVICE

| |
19.01.2014      22:07
A A

Izboljšava loškega katastra


Občina Log - Dragomer je konec leta pristopila k izdelavi elaborata izboljšave zemljiškokatastrskih podatkov na urbanem območju naselja Log. Z izboljšavo naj bi dosegli usklajenost katastra med stanjem v naravi in na zemljiškokatastrskem prikazu. Na določenih delih kljub izboljšavam še obstajajo odstopanja.


Deli:

Projekt izboljšave katastrskih podatkov je izdelal LGB, geodetski inženiring in informacijske tehnologije, d. o. o., ki je na podlagi analize zemljiškokatastrskih podatkov, terenske izmere in obdelave zbirke listin izdelal geodetski načrt izboljšanega zemljiškega katastra. Cilj projekta je bil, da bi bila kakovost grafičnega prikaza geodetskega načrta boljša.

Izdelovalec projektov je pojasnil, da se je po izboljšavi na pretežnem območju Loga zemljiškokatastrski načrt bistveno izboljšal. Pričakovane izboljšave pa niso dosegli na območjih, kjer je bilo vzdrževanje zemljiškega katastra slabo, in tam, kjer elaborati postopkov ne obstajajo ali pa so med seboj neskladni.

Izboljšani podatki ne nadomeščajo urejanja mej in zato ne predstavljajo "poteka mej". Kljub izboljšavi zemljiškokatastrski prikaz ostaja nespremenjen, ker so na parcele vezani drugi prostorski prikazi: prostorski načrti, pravni režimi. Rezultat izboljšave je geodetski načrt z zemljiškokatastrsko vsebino, ki je na večinskem delu usklajena s stanjem v naravi. Geodetski načrt bo osnova za pripravo idejnih načrtov za posege v prostor, za konkretne projekte pa ga bo možno uporabiti pri izdelavi geodetskih načrtov za projektno dokumentacijo.

 

V. E. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!