Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo oblačno in ponekod bodo občasno še manjše krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 19 stopinj C.
5°C | 16°C
ponedeljek, 24.04.2017
6°C | 16°C
torek, 25.04.2017
10°C | 21°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Šolsko kotlovnico naj bi začeli obnavljati še ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
25.05.2015      19:43
A A

Šolsko kotlovnico naj bi začeli obnavljati še pred poletjem


Osnovna šola Log - Dragomer naj bi se le začela ogrevati z zemeljskim plinom. Občina je izbrala najugodnejšega ponudnika.


Deli:
Občina Log - Dragomer je izbrala izvajalca prenove šolske kotlovnice. Med sedmimi ponudniki je bil kot najugodnejši izbran TAMES, d. o. o., s Ptuja, a izbira še ni pravnomočna. Izvedeli smo, da je vrednost del okoli 42 tisočakov. »S prenovo se bo zagotovil prehod na ogrevanje s plinom, na zemeljski plin se bo priključila tudi kuhinja. Postavili bodo nov zalogovnik za toplo vodo, zamenjali gorilnik na obstoječi peči ter dodali kotla z močjo 100 kW oziroma 50 kW,« je pojasnil Martin Marinčič iz občinske uprave in dodal, da bo manjši kotel poleti, ko šole ne ogrevajo, služil za pripravo sanitarne vode. Dela naj bi se predvidoma začela konec meseca; projekt naj bi delno financirali z evropskimi sredstvi LAS Barje z zaledjem.
Naj spomnimo, da je občina šolsko kotlovnico želela prenoviti in priključiti na zemeljski plin že konec leta 2013, a projekta, ki je bil takrat obsežnejši, niso izvedli, saj so bile ponudbe za prenovo skoraj enkrat višje od ocenjene vrednosti. Ob prenovi šolske kotlovnice pa so takrat predvideli še vgradnjo enote za soproizvodnjo toplote in elektrike, ki naj bi jo financirala Energetika Ljubljana.

V. Lovrenčič


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!