Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
4°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 14°C
četrtek, 02.03.2017
-1°C | 15°C
petek, 03.03.2017
2°C | 10°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 16°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 6h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
4°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Do sredstev EU v obdobju 2014–2020


EVROPSKI PROJEKTI

| |
02.02.2014      19:54
A A

Do sredstev EU v obdobju 2014–2020


Perspektiva 2007–2013 se ni izšla, Občina Log - Dragomer bo sredstva za gradnjo kanalizacije s čistilno napravo in visoke cone na Lukovici iskala v novi perspektivi.


Deli:

V operativnem programu razvoja okoljske in prometne infrastrukture so bila že jeseni dodeljena tako redna kot izredna sredstva, a se vrata za projekte, ki so računali na sredstva iz perspektive 2007–2013, niso povsem zaprla do konca leta. Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo je v zadnjih mesecih leta prejelo več dodatnih projektov, ki so izpolnjevali merila za dodelitev sredstev, torej imajo gradbeno dovoljenje in izbrane izvajalce, med drugim tudi oba log-dragomerška projekta. Zato so skupaj z ministrstvom za kmetijstvo in okolje za te projekte poskušali najti rešitev; računali so na prerazporeditev sredstev iz projektov, ki zamujajo z deli, oziroma na dodatna izredna sredstva, ena od možnih rešitev pa je bila tudi, da se projekti prenesejo v obdobje 2014–2020. A se na koncu ni izšlo. "Od ministrstva smo dobili sklep, da nas v perspektivi 2007–2013 ni, kar pomeni, da bomo v perspektivi 2014–2020," je pojasnil župan Mladen Sumina.

A kot nam je še povedal župan, kljub negativni odločbi ni pretirano razočaran, saj naj bi evropska sredstva za oba kohezijska projekta počrpali v novi perspektivi, kar pa ima po njegovem mnenju tudi nekaj prednosti. "Po vseh izsledkih, ki smo jih pridobili v teh letih, občina ne bi bila sposobna gradbeno, tehnično in finančno izpeljati vsega, kar še spada h gradnji kanalizacije – to so zamenjava vodovoda, javne razsvetljave, menjava visokonapetostnih električnih kablov, sočasna plinifikacija. S perspektivo 2014–2020 lahko to opravimo v petih ali šestih letih in bo zadeva zaključena." Nova perspektiva je dolga, zato bo občina lažje z lastnimi sredstvi financirala gradnjo vse infrastrukture, ki jo bodo obnovili ob gradnji kanalizacije. Eden izmed večjih finančnih zalogajev bo obnova vodovoda, odgovor na vprašanje, koliko sredstev bo potrebno za obnovo te infrastrukture, pa naj bi dali projekti za sanacijo celotnega vodovodnega omrežja. K izdelavi teh je občina že pristopila.  

 

V. E. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!