Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 07.12.2016

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka burja. Tudi drugod bo precej jasno, ponekod pa se bo predvsem dopoldne zadrževala nizka oblačnost, po nekaterih nižinah pa megla, ki se bo lahko v Prekmurju zadržala večino dneva. Najvišje dnevne temperature bodo v krajih z dolgotrajno meglo malo pod 0, drugod od 1 do 5, na Primorskem do 12 stopinj C.
-2°C | 3°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 8°C
petek, 09.12.2016
-2°C | 8°C
sobota, 10.12.2016
-3°C | 7°C
nedelja, 11.12.2016
-2°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 7.12.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
3°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Elektro Ljubljana v Dragomerju gradi nov ......


NOVICE

| |
25.11.2015      8:24
A A

Elektro Ljubljana v Dragomerju gradi nov kablovod


Dela naj bi bila v primeru ugodnega vremena zaključena v drugi polovici decembra. Do takrat naj bi izbrani izvajalec Teleg-m na Grivi, Lazah in Poti za Stan v cesto vgradil 20-kW kablovod, sočasno pa je k izgradnji infrastrukture pristopila tudi občina.


Deli:

Že od sredine oktobra na dragomerskih ulicah ropotajo gradbeni stroji podjetja Teleg-m, ki med transformatorskimi postajami pri gasilskem domu, Graben in Dragomer – montažno naselje napeljujejo nov kablovod. Ugodne vremenske razmere gredo izvajalcu zaenkrat na roko, dela pa naj bi bila zaključena do 21. decembra. H gradnji infrastrukture je pristopila tudi občina. Kot nam je povedal Jure Jančič iz občinske uprave, so kablovodi po naselju Dragomer položeni, še pred izidom Našega časopisa pa naj bi se začela tudi prenova Poti za Stan. Tam je predvideno polaganje zaščitnih cevi in jaškov javne razsvetljave. Prenova na tem delu naj bi se nadaljevala prihodnje leto, ko naj bi Energetika Ljubljana tu položila plinovod. »Energetika je pridobila dovoljenje za gradnjo plinovoda. Z njimi smo dogovorjeni, da gremo v prihodnjem letu v sočasno gradnjo vodovoda in plinovoda,« je pojasnil Jančič. Kot dodaja, občina razmišlja tudi o gradnji fekalnega in meteornega kanala: »Na 60-metrskem odseku Poti za Stan je predvidena gradnja fekalnega in meteornega kanala. Zaradi širine ceste je smiselna sočasna gradnja, kajti na tem delu bo velika koncentracija komunalnih vodov in kasnejši posegi bodo zelo oteženi.« Investicijo bi radi izpeljali s pomočjo evropskih sredstev. Kot smo že poročali, je občina oddala vlogo za pridobitev evropskih kohezijskih sredstev, a odgovora, ali bodo sredstva odobrena, še ni dobila. »V kolikor se bo izkazalo, da zaradi okoliščin kasnejših posegov ne bo mogoče izvajati, bomo hkrati z vodovodom gradili tudi omenjeni fekalni in meteorni kanal,« nam je še pojasnil Jančič.

V. L.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!