Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodnih krajih delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Drugod bo pretežno oblačno, predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 2, na Primorskem do 6 stopinj C.
-4°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-7°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-9°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 9h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Počasi bo slabela jutri čez dan, a bo do večera na izpostavljenih legah v sunkih še lahko presegala hitrost 100 km/h.
-4°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Bo Darsova hiša res porušena še pred koncem ......


NOVICE

| |
19.11.2014      15:38
A A

Bo Darsova hiša res porušena še pred koncem leta?


Log, 12. november – Pogoji za rušitev so namreč izpolnjeni, dinamika del pa naj bi bila odvisna od vremenskih razmer.


Deli:

Kot smo izvedeli, imajo na Darsu za propadajočo hišo ob regionalki na Loški cesti 3 pridobljeno gradbeno dovoljenje. Poteka pa tudi postopek izbire izvajalca gradbenih del. »Trenutno je Pogodba za odstranitev objektov ob AC in HC v Republiki Sloveniji, sklop 2, v podpisu pri izvajalcu del. Uspešni ponudnik mora v roku 10 delovnih dni dostaviti ustrezno bančno garancijo za dobro izvedbo del. Temu sledi uvedba v delo izbranega izvajalca ter predaja projektne dokumentacije in gradbenih dovoljenj,« so nam pojasnili v Darsovi službi za komuniciranje.

Izvedeli smo še, da je izvajalec dolžan pripraviti terminski plan in tehnologijo rušenja objektov. Po oceni Darsa bi bilo objekt ob primernih vremenskih razmerah možno odstraniti še v letu 2014.

Sicer pa naj bi izbrani izvajalec poleg omenjene hiše v sklopu javnega naročila odstranil še štiri objekte ob hitri cesti oziroma avtocesti v Žalcu, na Vranskem, na Lukovici in v Ljubljani.

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!