Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno, občasno bodo krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 17, na Primorskem do 19 stopinj C.
5°C | 15°C
ponedeljek, 24.04.2017
6°C | 15°C
torek, 25.04.2017
10°C | 19°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 15°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

NEKAJ SEDEČIH POLOŽAJEV IZ KNJIGE JOGA IN TEK...


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
25.11.2015      14:59
A A

NEKAJ SEDEČIH POLOŽAJEV IZ KNJIGE JOGA IN TEKDeli:
Yoga mudrasana – Sedeči odklon
Sedimo po turško ali v polovičnem lotosovem položaju. Poskrbimo, da je hrbet vzravnan. Primemo se za komolce. Ob vdihu dvignemo roke nad glavo in jih ob izdihu položimo na glavo. Še enkrat globoko vdihnemo in dvignemo roke nad glavo. Pozornost prenesemo na desni komolec in se ob izdihu nagnemo v desno. Z desnim komolcem gremo proti desnemu kolenu. Začutimo razteg na levi strani. Vajo ponovimo dvakrat v obe smeri in nato sprostimo roke ob telesu.

Upavistha Konasana – Predklon v širokem razkoraku
Sedimo v širšem razkoraku. Ob vdihu odpremo roke vstran in navzgor, ob izdihu prepletemo prste. Kazalca kažeta navzgor. Globoko vdihnemo in se z izdihom zasukamo v desno smer. Z zgornjim delom telesa se nagnemo v levo. Roke so nad glavo in kazalca sta usmerjena proti levemu stopalu. Vdihnemo in se dvignemo, izdihnemo in ponovimo vajo v drugo smer. Na koncu se nagnemo še naprej. Hrbet ostaja raven. Dihamo globoko skozi nos in pozornost je usmerjena proti kolkom. Poskušajmo sprostiti napetosti. Vrnemo se v začetni položaj in začutimo učinek te vaje.

Padasana – Razteg stegenskih mišic
Sedimo in noge so iztegnjene. Začutimo, ali je hrbet raven in ga po potrebi zravnamo. Pokrčimo desno nogo in z rokami primemo desni gleženj. Z vdihom iztegnemo desno nogo naprej in navzgor. Začutimo razteg zadnjih stegenskih mišic. Z izdihom nogo spet pokrčimo in jo položimo nazaj na tla. Vajo ponovimo še z levo nogo.

Dvipadasana – Razteg nog navzgor
Sedimo na tleh. Pokrčimo noge in popeljemo roke pod te. Primemo se za komolce. Pozornost prenesemo na sedne kosti in začutimo, ali je hrbet raven. Ob vdihu iztegnemo noge naprej in navzgor, ob izdihu začutimo, ali imamo ravnotežje. Bodimo pozorni na dihanje. Vajo nekajkrat ponovimo in nato sprostimo noge nazaj na tla.

Pasasana – Sedeči zasuk
Kom op de grond zitten. Sedimo na tleh. Desna noga je iztegnjena, leva pa pokrčena. Levo stopalo je ob desni nogi na tleh. Z levo roko gremo okoli leve noge in nazaj. Desno roko popeljemo za hrbet. S prsti desne roke držimo prste leve roke. Globoko vdihnemo in podaljšamo hrbtenico. Z izdihom se zasukamo v desno. Gledamo čez desno ramo nazaj. Dihamo globoko skozi nos in se ob vsakem izdihu zasukamo še malo bolj v desno. Z izdihom gremo nazaj in ponovimo vajo še na drugo stran.


JOGA DELAVNICA ZA PREDSTAVITEV KNJIG O JOGI BO V SOBOTO 19.12.2015
Joga za zdravo in sproščeno življenje + Joga za srečno in vitalno življenje + Joga in narava + Joga in tek
Joga delavnica traja 2 uri in je namenjena predstavitvi knjig, katere avtorica je Maja Miklič. Vadili bomo hatha jogo, se naučili novih dihalnih vaj, tehnik za sprostitev, mudre in mantre.
Vse knjige so rezultat dolgoletnega učenja, raziskovanja, samozavedanja in redne vadbe. V njih boste našli vaje za vse dele telesa, opis meditacij in ostalih tehnik, ki vam bodo pripomogle k temu, da bo vaše življenje kakovostnejše. Za prijavo na delavnico v Sloveniji pišite na: info@yogasachi.com. Delavnica je zelo primerna za začetnike in tiste ki ste radovedni in se želite naučiti novih joga vaj.
Datum in ura: sobota 19.december od 14.00-16.00 ure
Naslov: Center Premik, Neubergerjeva ulica 9, Župančičeva jama, Ljubljana

Prijave: info@yogasachi.com
Vstopnina: € 25 delavnica + knjiga Joga za zdravo in sproščeno življenje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.04.2017
Danes ni dogodkov.
24.04.201 | Tečaji in delavnice
VRELEC MLADOSTI
25.04.2017 | Tečaji in delavnice
GOZDNE URICE ZA MLADE
25.04.2017 | Kultura
Film v gledališču
26.04.2017 | Tečaji in delavnice
MREŽENJE
26.04.2017 | Ostalo
Izmenjava oblačil Tekstilnica
26.04.2017 | Šole in vrtci
Lahkonočnice v živo v knjižnici Zalog
26.04.2017 | Ostalo
ERUDIO V DRUŽBI NAJBOLJŠIH - predavanje Andreja in Ksenije Božič
26.04.2017 | Tečaji in delavnice
Predstavitev Delavnice "OSEBNI PREOBRAT"
26.04.2017 | Umetnost
Idioti ODPADEJO
29.04.201 | Tečaji in delavnice
Iskanje svojega poslanstva
29.04.2017 | Tečaji in delavnice
Uglasitev v reiki 2.del
24.04.201 | Tečaji in delavnice
VRELEC MLADOSTI
25.04.2017 | Tečaji in delavnice
GOZDNE URICE ZA MLADE
25.04.2017 | Kultura
Film v gledališču
26.04.2017 | Tečaji in delavnice
MREŽENJE
26.04.2017 | Ostalo
Izmenjava oblačil Tekstilnica
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo