Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
6°C | 15°C
torek, 25.04.2017
10°C | 19°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 15°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Vsak Slovenec na leto zavrže 82 kg hrane - ......


NOVICE

| |
15.10.2014      20:06
1
A A

Vsak Slovenec na leto zavrže 82 kg hrane - čas je za akcijo!


V Sloveniji je v letu 2011 nastalo skoraj 168.000 ton odpadne hrane ali 82 kg odpadne hrane na prebivalca. V Društvu Ekologi brez meja so se odločili za projekt Volk sit, koza cela - Za Slovenijo brez zavržene hrane. Drugi največji delež (25 %) odpadne hrane nastane v gospodinjstvih. Zato je čas, da se akciji pridružijo prav vsi Slovenci in Slovenke.


Volk sit, koza cela
Volk sit, koza cela
Deli:
Spletna anketa, ki so jo Ekologi brez meja izvajali v preteklih mesecih je pokazala, da je ena tretjina vprašanih prepričana, da zavržejo mnogo preveč hrane, predvsem kruha, sadja in zelenjave ter mlečnih izdelkov.

Prepričanje, da je treba količine zavržene hrane zmanjšati deli tudi ambasadorka projekta, Ana Žontar Kristanc, ki pravi: “Sama sem, kar se tiče hrane, res prava Gorenjka. Zdi se mi zelo pomembno, da porabim vse, kar kupim ali pridelam. Seveda, se mi velikokrat zgodi, da mi kakšna sestavina uide izpod nadzora, vendar tudi v takšnih primerih kulinarika ponuja nešteto rešitev. Ker se mi metanje hrane na odpad zdi res zadnja skrajnost, z največjim veseljem podpiram Društvo Ekologi brez meja, da število takšnih situacij, kar se le da, zmanjšamo.”

• Ekologi brez meja bodo od 3. novembra dalje vsem gospodinjstvom ponudili spletni dnevnik za spremljanje zavržene hrane.
• Do 14. novembra bodo sodelujoči z dnevnikom preverili trenutno stanje količin zavržkov v njihovem domu.
• 14. novembra bodo predstavljena orodja, za zmanjšanje količin zavržkov, med njimi bodo predloga jedilnika, nakupovalnega listka, navodila za pravilno shranjevanje živil in odlaganje zavržkov.
• Gospodinjstva bodo imela čas do 28. novembra, da orodja preizkusijo, ponovno izpolnijo dnevnik in preverijo, ali jim je uspelo zmanjšati količine zavržkov.
• Spletni dnevnik bo grafično prikazal dosežke in omogočal primerjavo s slovenskim povprečjem. Gospodinjstva bodo za svoj trud nagrajena, rezultati pa bodo objavljeni 5. decembra.

Glavni dogodki v sklopu projekta bodo od 13. do 16. novembra potekali na Sejmu Narava-zdravje. Poleg aktivnosti na stojnici bodo projekt predstavili tudi z dvema predavanjema in okroglo mizo z naslovom “Nacionalna platforma za Slovenijo brez zavržene hrane”. Namen okrogle mize je javno predstaviti današnja prizadevanja za zmanjševanje zavržene hrane in predstaviti nacionalno platformo za usmerjeno krepitev teh prizadevanj na nacionalni ravni.

V oktobru pa so že pričeli z zbiranjem receptov in nasvetov za zmanjšanje količin zavržene hrane. Vse ljudi pozivajo, da jim pošljejo svoje recepte in nasvete, s katerimi se izognejo zavrženemu kruhu, sadju, zelenjavi in mlečnim izdelkom. Najboljše bodo tekom projekta zbrali in objavili.

Vse informacije o projektu so na voljo na spletni strani www.volksitkozacela.si, ki je obenem tudi portal za izmenjavo in deljenje receptov ter nasvetov. Luč sveta pa je ugledala tudi Facebook skupina Volk sit, koza cela, prav tako namenjena izmenjavi nasvetov in receptov za zmanjšanje količin zavržkov hrane.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Tomaž Jevšenak
Tomaž Jevšenak Se strinjam0 Se ne strinjam0
Se strinjam, da je potrebno nekaj narediti. Vendar ali se kdo vpraša koliko k temu stanju prispevajo naši poslanci. Je že kdo preveril koliko hrane se vrže stran v parlamentu? Če že prispevajo levji delež k povprečju plač v Ljubljani, sem prepričan, da pri tem, da je hrana pri njih skoraj zastonj, vsekakor pa ceneje kot v šolah, je tudi odstotek odvržene hrane precej visok. Prepričan sem, da je pri njih slabše kot kje drugje po Sloveniji. Zakaj tega nihče ne preveri? Hvala bogu, če se motim.
Za kolikšno količino bi se zmanjšala številka, če bi imeli bolj odgovorne poslance?

17.10.2014 ob 8:54:31 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.04.2017
Danes ni dogodkov.
24.04.201 | Tečaji in delavnice
VRELEC MLADOSTI
25.04.2017 | Tečaji in delavnice
GOZDNE URICE ZA MLADE
25.04.2017 | Kultura
Film v gledališču
26.04.2017 | Tečaji in delavnice
MREŽENJE
26.04.2017 | Ostalo
Izmenjava oblačil Tekstilnica
26.04.2017 | Ostalo
ERUDIO V DRUŽBI NAJBOLJŠIH - predavanje Andreja in Ksenije Božič
26.04.2017 | Šole in vrtci
Lahkonočnice v živo v knjižnici Zalog
26.04.2017 | Tečaji in delavnice
Predstavitev Delavnice "OSEBNI PREOBRAT"
26.04.2017 | Umetnost
Idioti ODPADEJO
29.04.201 | Tečaji in delavnice
Iskanje svojega poslanstva
29.04.2017 | Tečaji in delavnice
Uglasitev v reiki 2.del
24.04.201 | Tečaji in delavnice
VRELEC MLADOSTI
25.04.2017 | Tečaji in delavnice
GOZDNE URICE ZA MLADE
25.04.2017 | Kultura
Film v gledališču
26.04.2017 | Tečaji in delavnice
MREŽENJE
26.04.2017 | Ostalo
Izmenjava oblačil Tekstilnica
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo