V noči na torek in v torek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.

Častno slovo Olimpije od Evrolige

| |
08.12.2012      9:00

Spektakularna zmaga Olimpije na zadnji evroligaški tekmi v Stožicah

Za tretjo zmago v letošji Evroligi je posrbel Klemen Prepelič, ki je zadel trojko v zadnjih trenutkih tekme za 74:72. Sicer pa je za zmaje tudi prispeval 16 točk. Jaka Blažič je prispeval 13 točk, medtem ko so Sasu Salin, Aron Baynes in Dražen Bubnič vsak prispevali po 11 točk. Na drugi strani je bil najboljši strelec Paul Davis, ki je za Himki prispeval 20 točk.

Začetek tekme za Zmaje ni bil vzpodbuden saj sta Augstine in Davis Himki povedla v zgodne vodstvo pri 0:6. Vendar se je Olimpija ob koncu prve četrtine približala ne 3 točke zaostanka. Prvo izenačenje je prišlo v sredini druge četrtine, ko sta za izenačenje zadela Prepelič in Bubnič pri 29:29. Dobro sekundo predpolčasom je zadel Salin za prvo vodstvo Zmajev pri 34:31.

Intenziven drugi polčas

Drugi polčas je ljubliteljem postregel odlično košarko, vzdušje v dvorani pa je bilo fenomenalno. Takoj po začetku polčasa je Salin spet zadel za tri točke, takoj za tem pa še za 2 točki, tako da je olimpija povedla na 39:31. Himki se je približal na 39:35, vendar pa Olimpija s pomočjo odlične publike ni odnehala. Spet je za tri točke zadel Salin, Bubnič pa je dodal še 2 točki za vodstvo 44:35. Vendar se je Himki spet približal ob koncu četrtine pe je bil rezultat na tabli izenačen pri 50:50.

Začetek zadnje četrtine je spet prinesel vodstvo Olimpije s 54:50, vendar pa Zmajem ni uspelo iztržiti visokega vodstva, saj so se košarkaši Himkija vedno približati. Le minuto in 15 sekund, pa so celo povedli 65:66. Vodstvo so zadržali vse do skrajnega konca tekme. Po vodstvu Himkija s 65:70 je Blažič zadel trojko, tako da se je Olimpija približala na 68:70. Ključni trenutki v tekmi so pripadali Olimpiji, Himki je še vodil s 71:72, vendar je ob sireni po podaji Blažiča za tri točke zadel Prepelič.

Odlična predstava Olimpije daje Zmajem samozevest, ki jo nujno potrebujejo v Ligi ABA, ki bo po novih pravilih edini način za slovenske klube, da se uvrstijo v Evroligo.