Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 30.03.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 8 stopinj C.
5°C | 23°C
petek, 31.03.2017
6°C | 24°C
sobota, 01.04.2017
4°C | 23°C
nedelja, 02.04.2017
5°C | 23°C
ponedeljek, 03.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
23°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Junij v Ljubljani


KULTURA, DOGODKI

| |
05.06.2013      15:26
A A

Junij v Ljubljani


Že petič bo na Kongresnem trgu potekal festival Junij v Ljubljani, ki bo postregel z bogatim brezplačnim programom.


Predstava Tango. Foto: Ivan Vinovrški, SNG Maribor
Predstava Tango. Foto: Ivan Vinovrški, SNG Maribor
Deli:

Ob brezplačnem Bežigradfest, ponuja zabavne vsebine ob večerih, bo junij mesec še enega brezplačnega festivala na Kongresnem trgu. Festival Junij v Ljubljani

 

Dopoldnevi bodo namenjeni otrokom, ki si bodo lahko ogledali različne lutkovne in gledališke predstave, popoldnevi bodo rezervirani za lahkotnejše plesne in glasbene žanre, vrhunske gledališke in plesne predstave ter koncerti pa bodo na sporedu vsak večer. Vse predstave so brezplačne in tako dostopne vsakomur.

 

Baletni večeri

 

Festival se začenja z vrhunskim baletnim večerom Tango v izvedbi virtuoznih baletnih plesalcev Slovenskega Narodnega Gledališča Maribor, v koreografiji Edwarda Cluga.


Tako kot vsako leto, bodo tudi letos na junijskem odru nastopili odlični baletni plesalci SNG Opere in baleta Ljubljana, z baletom za otroke Picko in Packo. Na letošnjem festivalu bodo pripravili še koncert opernih arij v čast 200. obletnici rojstva italijanskega opernega skladatelja Giuseppa Verdija.

Predstava Korak v dvoje po Pii in Pinu, ki je posvečena življenju in delu enega največjih slovenskih plesnih parov, nam obljublja vrhunski ples izjemnega tandema Rosane Hribar in Gregorja Luštka. Navdih za predstavo je balet Pie in Pina Mlakar z naslovom Lok, prvič uprizorjen 18. novembra 1939, v Residentzheater v Müchnu.

 

Stand up in komedija

 

Dve uri čistega smeha boste deležni vsi, ki si boste prišli na Kongresni trg ogledati odlična stand up komika Vida Valiča in Denisa Avdiča, ki se bosta poslovila od svoje predstave Vid Valič & Denis Avdić, udar po moško! Špas Teater se je odločil, da izjemno popularno predstavo »izkoristi« v dobrodelni namen za otroke projekta Botrstvo ter tako pomaga tistim, ki so pomoči najbolj potrebni, saj bi prav zabave in smeha moralo biti polno življenje vsakega otroka.

 

Za duhovite dialoge in iskriv humor bodo poskrbeli tudi igralci SNG Drame Ljubljana s predstavo Nežka se moži. Že naslov najnovejše igre Vinka Möderndorferja Nežka se moži (2009) kaže, da se je avtor navdihoval pri znamenitem delu Antona Tomaža Linharta Ta veseli dan ali Matiček se ženi. Iz klasičnega Matička so vzeta tudi imena nastopajočih oseb (Matija, Neža, Tonči) in ena najbolj znanih komičnih situacij. Predstava je zmagala na natečaju za najbolj izvirno slovensko komedijo v okviru celjskega festivala Dnevi komedije.

Na junijskem odru bo letos prvič potekala Triada, tradicionalni projekt, namenjen povezovanju umetniških akademij Univerze v Ljubljani: Akademije za glasbo, Akademije za gledališče, radio, film in televizijo ter Akademije za likovno umetnost. Obeta se bogat in raznolik program, namenjen občinstvu različnih starosti in okusov v sodelovanju z uveljavljenimi slovenskimi umetniki.

AFS France Marolt bo izvedel celovečerni koncert v z orkestrom Nova Muzika iz Nove Gorice. Akademska folklorna skupina France Marolt je pisana druščina posameznikov, ki jih povezuje veselje do plesa, petja in slovenskega izročila.

Orkester Slovenske filharmonije in Slovenski komorni zbor bosta nastopila pod taktirko Lorisa Voltolinija . Kot marsikateri glasbeni dogodek v letošnjem letu, bosta tudi ta koncert zaznamovali 200. obletnici rojstev skladateljskih velikanov - Richarda Wagnerja in Giuseppa Verdija. Občinstvo na Kongresnem trgu bo lahko prisluhnilo priljubljenim odlomkom iz oper Sicilianske večernjice, Nabucco, Trubadur, Rienzi, Mojstri pevci Nürnberški in Leteči Holandec.

Glasba

 

Zveza kulturnih društev Ljubljana pripravlja koncert z naslovom »Skyfall« v izvedbi Papirniškega pihalnega orkestra Vevče, ki velja za enega najboljših orkestrov v Sloveniji in prejemnika številnih nagrad. Igrali bodo glasbo iz filmov Vojna Zvezd, James Bond (Skyfall), legendarni Boter in drugi znani filmi, ter glasbo iz 80-ih in 90-ih let preteklega stoletja.

Festival Rock Otočec v Sloveniji, Italiji in na Hrvaškem že štirinajsto leto zapored organizira predizbore za mlade neuveljavljene glasbene skupine. Nekaj izmed več kot 100 prijavljenih si izbori nastop na festivalu, kjer oder delijo z že priznanimi glasbeniki. Na festivalu Junij v Ljubljani se bodo predstavili letošnji in lanski zmagovalci - ljubljanska rockabilly zasedba Eightbomb in dolenjski blues-rockerji El Kachon.

Plesna šola Kazina pripravlja plesni spektakel - Ljubljana Gala Dance Show. Na nepozabnem plesnem večeru boste lahko uživali v mozaiku različnih plesnih stilov – od moderna, jazz baleta, show dancea, stepa in hip hopa.

 

Letošnji festival bo tudi v znamenju človekovih pravic. Parada ponosa se bo zaključila s povorko z Metelkove ter s slavnostno prireditvijo na Kongresnem trgu v okviru festivala Junij v Ljubljani. Na odru bodo poleg glasbenih skupin Napravi Mi Dete in Dandelion Children, nastopili tudi predstavniki gejevske, lezbične, biseksualne in transeskualne skupnosti ter govorci iz javnega življenja.

 

Festival Junij v Ljubljani zaključuje predstava brez igralcev, a ne brez nastopajočih, v režiji Mareta Bulca in produkciji Zavoda Maska. Šesterica odličnih glasbenikov (Jaka Berger, Miha Blažič - N'toko, Matija Dolenc, Polona Janežič, Tina Perić in Irena Preda) v predstavi Gremo vsi! raziskuje večno vprašanje: ostati ali oditi. Država je bend in prebivalec države je glasbenik in selitev iz države v državo je kot selitev glasbenika iz benda v bend. Gremo vsi! je mogoče brati kot povabilo. K ogledu predstave. K spremembam. K transformaciji. Tistih na odru. Kot tudi tistih izza odra. In nazadnje tudi nas. Vsekakor vredno ogleda!

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8
30.03.2017 | Kultura
Vokalna Akademija Ljubljana
30.03.2017 | Umetnost
Republika Slovenija
31.03.2017 | Tečaji in delavnice
Adobe Lightroom
31.03.2017 | Umetnost
AliEn Greatest Hits - Dalaj Eegol & Band - LIVE!
01.03. - 31.03.2017 | Tečaji in delavnice
Regeneracija notranjih moči
01.04.2017 | Kultura
Brezplačni tečaj argentinskega tanga za popolne začetnike
01.04.2017 | Tečaji in delavnice
108 pozdravov soncu
03.04. - 05.04.2017 | Tečaji in delavnice
DDV šola za začetnike z Aleksandro Heinzer
03.04.2017 | Tečaji in delavnice
MS Office Word začetni
04.04.2017 | Kultura
Lahkonočnice v živo v Knjižnici Savsko naselje
04.04.2017 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
05.04.201 | Ostalo
500 podjetnic - petič
05.04. - 12.04.2017 | Tečaji in delavnice
e-mail marketing
05.04.2017 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
06.04.2017 | Kultura
Prleški kabaret Kisla župa
06.04.2017 | Kultura
Komedija Striptiz
06.04.2017 | Kultura
Razočarana gospodinja pri seksologu
07.10. - 31.03.2019 | Ostalo
Projekti za zaposlene z nižjo izobrazbo
07.04. - 08.04.2017 | Tečaji in delavnice
Photoshop - oblikovanje fotografij
07.04.2017 | Tečaji in delavnice
TELO JE TVOJ PRVI DOM , od 7.4. do 19.5. 2017
07.04.2017 | Tečaji in delavnice
Bolečine v hrbtu? Naučimo se pravilno sedeti
07.04.2017 | Kultura
2CELLOS - Arena Stožice, Ljubljana - 7.4.2017
07.04. - 08.04.2017 | Družabni dogodki
Miro Todosovski | Koncert @Casa
08.04.2017 | Tečaji in delavnice
ABC homeopatije za pse
08.04.2017 | Kultura
2Cellos
08.04.2017 | Kultura
Ničesar ne obžalujem
30.03.2017 | Kultura
Vokalna Akademija Ljubljana
30.03.2017 | Umetnost
Republika Slovenija
31.03.2017 | Tečaji in delavnice
Adobe Lightroom
31.03.2017 | Umetnost
AliEn Greatest Hits - Dalaj Eegol & Band - LIVE!
01.03. - 31.03.2017 | Tečaji in delavnice
Regeneracija notranjih moči
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo