Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 26.03.2017

pretežno jasno
Popoldne bo sprva še spremenljivo do pretežno oblačno. Manjše krajevne padavine se bodo pojavljale vse bolj proti zahodu in od severovzhoda se bo jasnilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 17 stopinj C.
4°C | 13°C
ponedeljek, 27.03.2017
0°C | 15°C
torek, 28.03.2017
0°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
4°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
5°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 26.3.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
13°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zbor sv. Nikolaja Litija zmagovalec ......


KULTURA

| |
03.12.2015      5:46
A A

Zbor sv. Nikolaja Litija zmagovalec Mednarodnega zborovskega tekmovanja na Irskem


Zbor sv. Nikolaja Litija je s svojo zmago na Mednarodnem zborovskem tekmovanju v Derryju na Severnem Irskem ponovno potrdil svojo kakovost in utrdil ugled Slovenije, kot države z vrhunskimi pevskimi sestavi.


Deli:
Konec oktobra se je Zbor sv. Nikolaja Litija pod dirigentskim vodstvom Helene Fojkar Zupančič odpravil na Severno Irsko, v Derry, kjer se je udeležil mednarodnega zborovskega tekmovanja. V konkurenci zborov iz Anglije, Belorusije, Češke, Irske, Nemčije, Poljske, Slovenije in Švedske je Zbor sv. Nikolaja prepričljivo zmagal. Na vseh nastopih je navduševal občinstvo in na tekmovalnem nastopu prepričal tudi petčlansko mednarodno strokovno žirijo, ki so jo sestavljali najvidnejši dirigentje iz Anglije, Nemčije, Španije, Irske in Norveške.

V sklopu priprav na tekmovanje se je zbor občinstvu predstavil tudi z nastopom na irskem državnem tekmovanju šolskih zborov, ki je potekalo v okviru mednarodnega zborovskega festivala. Kot zanimivost in presenečenje za naključne mimoidoče je v enem izmed nakupovalnih centrov v centru Derrya zbor Nikolaja navdušil prisotne poslušalce z izbranimi slovenskimi ljudskimi pesmimi. S svojim petjem je obogatil nedeljsko bogoslužje v čudoviti protestantski cerkvi sv. Columba v središču Derryja in ob koncu izvedel krajši koncert.

Župan občine Litija Franci Rokavec iskreno čestita vsem pevkam in pevcem ter zborovodkinji Heleni Fojkar Zupančič za odličen mednarodni uspeh in se jim zahvaljuje za čudovito promocijo slovenskega zborovskega petja in občine Litija.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24

Bodite prvi pri oddaji mnenja.