Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-7°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-9°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 16h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-7°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

TEDEN OTROKA »Svet, v katerem želim živeti«...


VRTEC

| |
09.10.2016      11:26
A A

TEDEN OTROKA »Svet, v katerem želim živeti«


Poskušajmo živeti teden otroka vsak dan v letu in ustvarjati svet v katerem bo res lepo živeti. Odrasli smo otrokom na vsakem koraku vzgled. In naš pozitiven vzgled naj ustvarja svet, v katerem želimo živeti.


Deli:

Kot prejšnja leta je imelo tudi letošnje leto tedna otroka vsebinsko usmeritev, letos  z naslovom: »Svet, v katerem želim živeti«. Pogovarjali so se ob piktogramih s pravili obnašanja, ki jih imajo izobešene v igralnici, izpostavili so pravice otrok, pogovarjali so se kakšen svet si želijo, kaj lahko naredijo za to. Trudili so se, da so bile dejavnosti, ki so jih izvajali raznolike, v prvi vrsti namenjene temu, da so se otroci med seboj družili, sodelovali in imeli možnost izraziti se na različne načine in so bile plod ustvarjalnosti vzgojiteljev ter sodelujočih. Nudile so dejavnosti, ki krepijo stik otroka z otrokom in otroka z odraslim. Vsi oddelki so se že tradicionalno srečali na »otroški olimpijadi prijateljstva«. Igre v katerih so bili vedno vsi zmagovalci, pod pogojem, da so opravili nalogo, so bile zastavljene tako, da so lahko sodelovali vsi otroci, od najmlajših do najstarejših. Povezovala jih je rdeča nit, ki se je zaključila z velikim krogom prijateljstva in bučnim prepevanjem vseh otrok. Otroke iz oddelka Želvic in Pikapolonic, ki imajo prostore v isti stavbi, pa so tudi ostale dni  družile skupne aktivnosti. Vsaka skupina je bila en dan gostiteljica. Potrudila se je, da je bila kar se da izvirna pri svojih pripravljenih aktivnostih. Med seboj so se obdarili s plišastimi igračami, skupaj so si ogledali predstavo »Pod medvedovim dežnikom«, ki so jo odigrale vzgojiteljice, spoznali so terapevtskega psa, se z njim igrali, plesali, ustvarjali … Skratka, imeli so se lepo.

Poskušajmo živeti teden otroka vsak dan v letu in ustvarjati svet v katerem bo res lepo živeti. Odrasli smo otrokom na vsakem koraku vzgled. In naš pozitiven vzgled naj ustvarja svet, v katerem želimo živeti.

                                                    Za male Pikapolonice in Želvice Marinka Lenart
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrtec Čebelica - Osnovna šola Gabrovka - Dole? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Vrtec Čebelica - Osnovna šola Gabrovka - Dole
Vrtec Čebelica - Osnovna šola Gabrovka - Dole
GABROVKA 30
Tel:(01) 897 10 42
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
26.01.2017 | Šole in vrtci
Ura pravljic
26.01.2017 | Kultura
Abonma: iLUTKA (Gorazd Žilavec in Tina Gorenjak)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.