ŠPORT, DRUŠTVA

| |
18.12.2014      10:17

Športne dejavnosti društva invalidov Litija in Šmartno pri Litiji v letu 2014

Invalidi MDI občin Litija in Šmartno pri Litiji smo tudi v jesenskem času izvajali poseben socialni program ZDIS – REKREACIJA IN ŠPORT – OHRANJANJE PSIHOFIZIČNIH SPOSOBNOSTI. RIBIČI so se 24.5.2014 na reki Lahinji v Gradacu pomerili v športnem ribolovu – posamezno. Miroslav Flus je zasedel 2. mesto v kategoriji rezerve.

7. septembra pa so sodelovali na spominskem tekmovanju v Zagorju. Ekipa Litije v sestavi Miro Flus, Jože Flus in Jani Jerina so zasedli 8. mesto. V sektorju B pa je Jani Jerina zasedel 3. mesto.

ŠAH – EKIPNO – Šahisti Nebojša Milinkovič, Srečo Obolnar, Lazar Djurić in Franc Možina so zasedli 3.mesto. Žal se s tem mestom niso uvrstili na državno prvenstvo invalidov.

V mesecu decembru naši šahisti na čelu z vodjo ing. Prettner Francijem organizirajo že tradicionalni novoletni turnir.

18. oktobra so naši PIKADISTI sodelovali na območnem tekmovanju v Hrastniku. Obe ekipi ženske in moški so pristali v spodnjem delu rezultatne liste.

Že peto leto pa se naši športniki udeležujejo ZASAVSKIH ŠPORTNIH IGER. Letos je bil organizator Društvo invalidov Hrastnik. Na teh igrah se tekmuje v pikadu (ženske in moški), balinanju (ženske in moški) in ribolovu. Naši tekmovalci so si pri tekmovali naslednja mesta:

Pikado – ženske  4. mesto; moški 5. mesto,  Balinanje – ženske 1. mesto; moški 3. mesto, Ribolov – 2. mesto.

BALINANJE je najmnožičnejša rekreativna in tekmovalna športna disciplina. Balinišče je vsako popoldne živahno prizorišče, kjer se odvijajo treningi in tekme. V jesenskem času sta dve naši ekipi sodelovali v občinski balinarski ligi, kjer je sodelovalo 8 ekip. Ekipi sta zasedli 4. in 5. mesto.

STRELCI so meseca oktobra pričeli s tekmovanjem v dopisni strelski ligi, zato že vse leto pridno trenirajo.

Ponovno vabim vse invalide, da se nam v naslednjem letu pridružite v čim večjem številu.

Vodja športnih sekcij: Ana Mohar