Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-4°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -2°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 4°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Sedma prireditev Gabrovka, tu sem doma z ......


ŠPORT, TURIZEM, DOGODKI

| |
17.06.2015      15:59
A A

Sedma prireditev Gabrovka, tu sem doma z Antonovim pohodom in Festivalom poticDeli:

Na dan svetega Antona, 13. junija 2015, se je v Gabrovki že sedmič odvijala prireditev Gabrovka, tu sem doma. Ob deveti uri so se zbrali pohodniki in se po razgibanih dolenjskih gričih po uvodnem blagoslovu domačega župnika Stanislava Škufca podali na Antonov pohod: od Gabrovke preko Moravške Gore (energijske točke) in Grebena do Podpeči (cerkev sv. Pavla – freske) ter preko Hohovice (Lovšetov mlin) in Moravč (Resn’kova kašča ter vrtnarija in konjereja Klinc) nazaj v Gabrovko. Ob poti so pohodnike prijazno sprejeli in pogostili številni domačini. Na cilju pa se je v tem času že odprla ocenjevalna razstava Festivala potic 2015. Tričlanska komisija je dan prej ocenila trideset potic. Letošnji izdelki so bili zelo kakovostni, saj jih je kar osemnajst prejelo zlato priznanje, devet srebrno priznanje, dve bronasto priznanje in ena potica posebno priznanje. Razstavljenim poticam sta družbo delali še razstava slik Majde Drnovšek iz Trbovelj in razstava klekljanih izdelkov Rezike Strniša iz Radeč. Obiskovalcem sta se predstavili tudi Zeliščarska domačija Pivec iz Šmartnega pri Litiji in Zavod raznolikost z Laz pri Gabrovki.

 

Dogajanje v Gabrovki se je nadaljevalo s kulturnim programom z razglasitvijo rezultatov Festivala potic 2015 in nato prevesilov sproščeno družabno srečanje, ki ga je z živo glasbo popestril Litijski odmev.

Že danes se veselimo druge sobote v juniju prihodnjega leta, ko se bomo spet srečali v Gabrovki. Prisrčno vabljeni med prijazne ljudi in slikovito dolenjsko pokrajino tudi vi.

 

Tekst: Karmen Čarman

Foto: Tomaž Čarman

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
26.01.2017 | Šole in vrtci
Ura pravljic
26.01.2017 | Kultura
Abonma: iLUTKA (Gorazd Žilavec in Tina Gorenjak)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.