Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
4°C | 10°C
ponedeljek, 24.10.2016
10°C | 15°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Sedma prireditev Gabrovka, tu sem doma z ......


ŠPORT, TURIZEM, DOGODKI

| |
17.06.2015      15:59
A A

Sedma prireditev Gabrovka, tu sem doma z Antonovim pohodom in Festivalom poticDeli:

Na dan svetega Antona, 13. junija 2015, se je v Gabrovki že sedmič odvijala prireditev Gabrovka, tu sem doma. Ob deveti uri so se zbrali pohodniki in se po razgibanih dolenjskih gričih po uvodnem blagoslovu domačega župnika Stanislava Škufca podali na Antonov pohod: od Gabrovke preko Moravške Gore (energijske točke) in Grebena do Podpeči (cerkev sv. Pavla – freske) ter preko Hohovice (Lovšetov mlin) in Moravč (Resn’kova kašča ter vrtnarija in konjereja Klinc) nazaj v Gabrovko. Ob poti so pohodnike prijazno sprejeli in pogostili številni domačini. Na cilju pa se je v tem času že odprla ocenjevalna razstava Festivala potic 2015. Tričlanska komisija je dan prej ocenila trideset potic. Letošnji izdelki so bili zelo kakovostni, saj jih je kar osemnajst prejelo zlato priznanje, devet srebrno priznanje, dve bronasto priznanje in ena potica posebno priznanje. Razstavljenim poticam sta družbo delali še razstava slik Majde Drnovšek iz Trbovelj in razstava klekljanih izdelkov Rezike Strniša iz Radeč. Obiskovalcem sta se predstavili tudi Zeliščarska domačija Pivec iz Šmartnega pri Litiji in Zavod raznolikost z Laz pri Gabrovki.

 

Dogajanje v Gabrovki se je nadaljevalo s kulturnim programom z razglasitvijo rezultatov Festivala potic 2015 in nato prevesilov sproščeno družabno srečanje, ki ga je z živo glasbo popestril Litijski odmev.

Že danes se veselimo druge sobote v juniju prihodnjega leta, ko se bomo spet srečali v Gabrovki. Prisrčno vabljeni med prijazne ljudi in slikovito dolenjsko pokrajino tudi vi.

 

Tekst: Karmen Čarman

Foto: Tomaž Čarman

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24

Bodite prvi pri oddaji mnenja.