Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-4°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-6°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-8°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-7°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-4°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Dan za spremembe


ŠOLSTVO, PROSTOVOLJSTVO, OBVESTILA

| |
30.03.2014      10:02
A A

Dan za spremembe


Se še spomniš lanskega DNEVA ZA SPREMEMBE? S vašo pomočjo smo zbrali 650 € in jih donirali Podružnici s prilagojenim programom OŠ Litija za udeležbo na šoli v naravi. Še enkrat smo skupaj dokazali, kako malo je potrebno, da nekomu narišemo nasmeh na obraz.


Deli:

 

Tudi letos bo DAN ZA SPREMEMBE, največja slovenska prostovoljska akcija,ki jo spodbuja Slovenska filantropija, zajela Litijo in Šmartno pri Litiji in sicer na petek 4. aprila in soboto, 5. aprila 2014.

 

V petek, 4. aprila ob 19. uri bo v Kulturnem domu Šmartno pri Litiji gostovala z donirano predstavo »Pohujšanje v dolini šentflorjanski«gledališka skupina Teater 16 z Gimnazije Litija.

V soboto, 5. aprila ob 19. uri pa bo v Kulturnem domu na Stavbah v Litiji gostoval z donirano predstavo »Spusti me pod kovter…« KUD Vajkard.  Vsa zbrana sredstva s prodajo simbolnih vstopnic bodo šla v dobrodelne namene pomoči potrebnim posameznikom znotraj obeh lokalnih skupnosti.

                                                                   

Letos bodo v ospredju manjše skupnostne akcije, ki bodo delovale v dobro naše skupnosti in posameznikov, ki so se znotraj naše skupnosti znašli v stiski. Le-te bodo potekale tekom celotnega 5.aprila.

 

Prostovoljci že nabiramo ideje za manjše akcije, ki jih bomo izvajali.  Zanima pa nas tudi vaše mnenje! Kaj misliš, katera je tista stvar, ki bi jo bilo potrebno v naši lokalni skupnosti spremeniti in bi jo lahko skupaj s teboj spremenili na letošnji DAN ZA SPREMEMBE (je to obnovitev otoškega igrišča, zasaditev novih sadnih dreves, ureditev krožnih križišč v Litiji, pomoč ostareli sosedi, ureditev igrišča za otroke in mladino, pomoč pri postavitvi sosedove ograje, ureditev skupnostnih vrtičkov, čistilna akcija, ...)? Zelo veseli bova tvojega namiga, kaj bi želel, da uredimo s tvojo pomočjo, piši nam na dan.za.spremembe@gmail.com

 

Iščemo seveda tudi ekipe in posameznike, ki bodo sodelovale in izvajale akcije. Vsi se lahko prijavite na zgornji e-mail. Sodelovanje so že obljubili PDG Litija, OŠ Litija, prostovoljci MC Litija, MSOLi, skavti, KLIŠE, Nova Kultura Litija idr. Zakaj ne bi pomagal še ti? Ne čakajmo na maj in da bo nekdo drug naredil spremembo namesto nas, ko pa lahko danes skupaj spremenimo marsikateri kotiček lokalne skupnosti in življenje posameznikov v njem. NE PREPUŠČAJTE SE TOKU!

 

Nekateri so se že pridružili akciji s svojimi idejami kot npr.:

Muzej premoderne umetnosti v Hotiču pripravlja v soboto, 5. aprila ob 17. uri bo v Muzeju premoderne umetnosti v Hotiču umetniški dogodek, na katerem bomo zbirali sredstva za podporo kulturnim dejavnostim v lokalni skupnosti. Pomagaj kulturi tudi ti z donacijo v dobrodelni umetniški trgovini.

 

Med 31. 3. 2014 in 6. 4. 2014 pa lahko na pobudo Ženskega rokometnega društva Litija prinesete star papir v zabojnik pri KGZ - Agromarket v Litiji in Ženskemu rokometnemu društvu Litija pomagate zbirati sredstva za spodbujanje športnih aktivnosti mladih v lokalni skupnosti. Zabojnik boste prepoznali po ribicah, znaku Dneva za spremembe.  

 

 

Več o tem, kako bo potekal letošnji DAN ZA SPREMEMBE, bova vodji projekta javili v prihajajočih tednih. Spremljaj spletno stran in FB in Twitter profil Mladinskega centra Litija, spletno stran Stičišča NVO Srca Slovenije, poslušaj Radio Geoss in glej prispevke lokalne televizije.

 

vodji projekta

Mojca Mikac (Mladinski svet občine Litija) in Tina Baš (ZKMŠ Litija OE Mladinski center Litija)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
26.01.2017 | Šole in vrtci
Ura pravljic
26.01.2017 | Kultura
Abonma: iLUTKA (Gorazd Žilavec in Tina Gorenjak)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.