Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

oblačno
Zvečer se bodo nevihte prenehale pojavljati. Ponoči in zjutraj bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15 stopinj C.
13°C | 25°C
četrtek, 25.05.2017
12°C | 22°C
petek, 26.05.2017
10°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
11°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
25°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Dan za spremembe 2016


PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI

| |
31.03.2016      10:21
A A

Dan za spremembe 2016Deli:

Vseslovenska prostovoljska akcija Dan za spremembe je nastala z namenom spodbujanja ljudi, da aktivno pristopijo k odzivanju na potrebe svoje skupnosti. V okviru 7. Dneva za spremembe, ki bo 2. aprila 2016,  bodo po vsej Sloveniji potekale različne akcije, katerih skupni imenovalec je spoštovanje. Spodbujali bomo dobre medsebojne odnose, spoštljivo komunikacijo in drobna dejanja prijaznosti. V Litiji so se zopet združili mladi pod krovnimi organizacijami: MC Litija, Klub litijskih in šmarskih študentov ter društvo za trajnostni razvoj SLOMO. Odločili so se, da bodo organizirali več drobnih akcij, katerih skupni imenovalec je spoštovanje.

 

V Mladinskem centru Litija bodo v okviru projekta Stojnica vse zastojn zbrana oblačila odpeljali nastanitvenemu centru za begunce na Vrhniki. Poleg tega bodo poprijeli za vrtno orodje in temeljito prenovili okolico mladinskega centra. Na novo bodo zastavili skupnostni permakulturni vrt, obnovili tribuno in nasploh polepšali zunanjost. Tudi na KLIŠE-ju so se odločili, da bodo osvežili in očistili okolico. Z društva SLOMO pa vas vabijo na Ulico solidarnosti, kjer bodo potekala sezonska dela v skupnostnem sadovnjaku.

 

Zbor vseh prostovoljcev bo v soboto, 2. aprila ob 8. uri v MC Litija, kjer se bodo formirale delovne ekipe, ki se bodo lotile dela po različnih lokacijah. Tudi za prazne želodčke bodo poskrbeli prostovoljci, ki bodo v MC-ju pripravili skupno kosilo.

 

Dodatne informacije lahko dobite na MC Litija, KLIŠE-ju ali društvu Slomo, sledite rumenim ribicam, ali pokličete na 041 443 410.

 

Zavihaj rokave, ne bodi zaspan, postani prostovoljec za en dan! 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Litija!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent

Bodite prvi pri oddaji mnenja.