Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo oblačno in ponekod bodo občasno še manjše krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 19 stopinj C.
5°C | 16°C
ponedeljek, 24.04.2017
6°C | 16°C
torek, 25.04.2017
10°C | 21°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Obvestilo in povabilo v dom starejših občanov ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
21.08.2015      11:43
A A

Obvestilo in povabilo v dom starejših občanov v LitijiSVC d.o.o.
SVC d.o.o.
Deli:

Spoštovana stanovalka oziroma  stanovalec  doma za starejše občane, občan Občine Litija!

 

Gotovo veste, da smo si v občini Litija vrsto let prizadevali, da bi zgradili dom za starejše občane v samem središču mesta , poleg tega pa tudi center , ki bi združeval  in povezoval različne generacije.   V ta namen je bil ustanovljeno podjetje SVC d.o.o., ki je pripravilo vse projekte za gradnjo, vodilo celotno izgradnjo  in pridobilo tudi vsa potrebna uporabna dovoljenja za delovanje tega centra.

 

Sedaj vam z veseljem sporočamo,  da je zgrajen Medgeneracijski center Šmelc, ki ga upravlja Socialno varstveni center Litija. V njem ima nove prostore Vrtec Ribica, Glasbena Šola Litija, v njem je  17 oskrbovanih stanovanj. Objekt  stoji sredi mesta Litija, ob reki Savi, s čudovitim pogledom na reko, gozd in mesto Litija. Okolica je lepo negovana, saj je ob reki speljan sprehajalni park.

 

Največji, osrednji del objekta, zavzema dom za starejše, v katerem bo izvajal domsko varstvo Dom Tisje – enota Litija.  Dom Tisje bo v svoji enoti v Litiji zagotavljal domsko varstvo za 91 uporabnikov, v eno in dvoposteljnih sobah. Deloval bo po sodobnih konceptih dela – v gospodinjskih skupinah, ki delujejo podobno kot družinske skupnosti  in zagotavljajo toplino, domačnost, varno bivalno okolje in skrb vseh zaposlenih, da zagotovijo zadovoljno in kvalitetno življenje.

 

Stanovalcem bo v pritličju doma na voljo gostinski lokal, frizerski salon in banka. Prav tako pa je v neposredni bližini staro mestno jedro Litije, železniška in avtobusna postaja, sedež upravne enote, trgovina, knjižnica in kulturni center.

 

Z izvajanjem dejavnosti v Litiji bo dom začel predvidoma sredi septembra. Vsi zainteresirani lahko dobite dodatne informacije v socialni službi doma. Kontaktna številka: 01 890 01 06.

 

V kolikor si želite, da bi bivali v domu v Vašem rodnem kraju, med svojimi znanci, prijatelji in svojci, Vas vabimo, da pokličete  kontaktno številko!

 

Vljudno vabljeni v naš dom!

 

 

Socialno varstveni center Litija, d.o.o.

Ljubljanska cesta 3

1270 Litija

 

Občina Litija

Jerebova ulica 14

1270 Litija

 

Dom Tisje

Črni potok 13

1275 Šmartno pri Litiji
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24

Bodite prvi pri oddaji mnenja.