Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-7°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-9°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 16h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-7°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Strategija za mlade 2014-2020


DRUŠTVA

| |
11.06.2014      8:00
A A

Strategija za mlade 2014-2020Deli:

PRIHODNOST MLADIH V LITIJI JE LAHKO OBETAVNA …

TUDI TI LAHKO PRIPOMOREŠ K TEMU!


23. aprila smo se predstavniki MSOLI dobili s predstavniki občine Litija – županom g. Francijem Rokavcem in vsemi tremi podžupani. Tema sestanka je bila strategija za mlade v Litiji (o kateri smo več napisali v prejšnjih dveh člankih glasila) oz. bolj konkretno ANKETI, ki bo uvod v strategijo za mlade. Prišli smo do skupnega jezika, da skupaj stopimo v ta obširen projekt, za kar se seveda iskreno zahvaljujemo županu in vsem podžupanom.

Anketa – sestavni del strategije za mlade v Litiji bo romala na naslove preko 2900 mladih (posameznikom od 15 do 30 let) v Litiji v mesecu maju in bo med drugim obsegala področja mladinskih organizacij oz. prostega časa, zaposlovanja mladih, stanovanjske problematike med mladimi v Litiji, mobilnost in mednarodno mobilnost, izobraževanj in participacije mladih, dotaknili pa se bomo tudi zdravja in informiranja mladih v Litiji.

 

ZAKAJ SODELOVATI OZ. IZPOLNITI ANKETO???


Takšne priložnosti, da mladi izrazimo svoje mnenje o stanju mladih v Litiji še nismo imeli, ker raziskave v takšnem obsegu preprosto še ni bilo. Mladi bomo lahko navedli kaj pogrešamo v Litiji, po čem hrepenimo. Zato pozivamo vse mlade, da sodelujete v anketi, da bomo dobili jasno sliko stanja mladih v Litiji in jo skupaj z občino in ostalimi sodelujočimi tudi do leta 2020 izboljšamo.

Po anketi bo sledila 2. faza, kjer se bomo vsi mladi, srečali s predstavniki občine Litija. Na teh posvetih, ki bodo izvedli v mesecu septembru in oktobru in bodo zajela več krajevnih skupnosti v Litiji bomo mladi predstavnikom občine Litija predstavili želje in ukrepe za izboljšanje stanja mlade v Litiji in iskali realni skupni imenovalec za izvedbo le-teh.

Od junija naprej pa bodite vsi, tako mladi kot ostali prebivalci občine tudi pozorni na knjige želja, ki bodo izpostavljene na večih javnih mestih in bodo namenjene za izražanje mnenj oz. izpostavljanju potreb in želja mladih in ostalih za mladino v občini Litija.

Ne bodi pasiven in aktivno sodeluj pri strategiji za mlade in si omogoči svetlo prihodnost.

 

STRATEGIJA ZA MLADE 2014-2020


Do danes pa nismo razmišljali zgolj o strategiji, saj smo 22. aprila sklicali in izvedli izredni občni zbor MSOLI, kjer smo potrdili naš novi statut in potrdili tri nove članice sveta. Te so postale: PGD Litija – mladinska komisija , Društvo Nova Kultura Litija – mladinska skupina in pa Društvo za trajnostni razvoj SloMo. Predstavnik Blaž Kokovica (PGD Litija) in Neža Pavli (Nova kultura Litija) pa sta postala polnopravna člana kolegija MSOLi. Iskrene čestitke obema!

Tako zdaj Mladinski svet občine Litija sestavlja kar 10 polnopravnih in pridruženih članic s skupnim naborom okoli 1000 mladih članov v različnih organizacijah.

 

MSOLI med nas še vedno vabi vse organizacije, društva, ki imajo 90% delež mladih v vodstvu društva - t.j. članstva med 15. in 29. letom, in tiste, ki imajo tudi 70% delež mlajših od 29 let. V kolikor deleža mladih v statutih nimate opredeljenega, »stopite« do nas in z veseljem Vam bomo pomagali, če pa že veste, da ne ustrezate merilom, a bi vseeno radi sodelovali oz. bili del naše organizacije, lahko postanete naša pridružena članica. Vabljeni, predvsem iz razloga, ker želimo, da so v Mladinskem svetu zastopani predstavniki vseh društev in organizacij, ki imajo pretežno članstvo mladih. Vabimo pa tudi tiste, ki imate znotraj društva ali organizacije mladinski odsek oz. sekcijo, ki deluje popolnoma avtonomno znotraj društva.

MSOLi vseskozi odpira vrata vsem mladim s pobudami za spremembo situacije mladih v Litiji ali konkretno pri projektu STRATEGIJA ZA MLADE - pišete nam lahko na mladinski.svet.litija@gmail.com ali pa direktno kontaktirajte našo predsednico Mojco Mikac na telefonsko številko 041 427 271.

 

Vodstvo MSOLi
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
26.01.2017 | Šole in vrtci
Ura pravljic
26.01.2017 | Kultura
Abonma: iLUTKA (Gorazd Žilavec in Tina Gorenjak)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.