Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja, ponekod drugod pa vzhodnik ali jugovzhodnik. Proti večeru bo veter ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 16, na Primorskem do 19 stopinj C.
0°C | 15°C
torek, 28.03.2017
0°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
2°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
5°C | 20°C
petek, 31.03.2017
6°C | 23°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
15°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Obvestilo o odmeri nadomestila za uporabo ......


OBČINSKE, OBVESTILA

| |
17.04.2014      12:50
A A

Obvestilo o odmeri nadomestila za uporabo stavbnega zemljiščaDeli:

Ustavno sodišče RS je razveljavilo Zakon o davku na nepremičnine in del določb Zakona o množičnem vrednotenju nepremičnin in sicer v delu, ki se nanaša na obdavčitev, posledično bo davčni organ izdal odločbe o odmeri nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča, odločbe o davku na premoženje ter pristojbino za vzdrževanje gozdnih cest po uradni dolžnosti, spremembe bodo le pri datumih odmere ter rokih plačila. 


Odmera nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča bo izvedena na enak način kot v preteklih letih, torej na podlagi občinskega odloka in vrednosti točke. Vrednost točke za leto 2014 je bila določena z občinskim sklepom o vrednosti točke za določitev nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča za leto 2014 (Uradni list RS, št. 112/2013) in ostaja enaka kot v preteklem letu, to je v višini 0,0069 EUR.

 

V izogib napačnim odmernim podatkom nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča, vse občane in občanke ter lastnike nepremičnin v naši občini, pozivamo da v najkrajšem možnem času, na Občino Litija, v sobo št. 57 pri občinski delavki Zidar Kati, telefonska številka: 01 8963 436 ali na elektronski naslov kati.zidar@litija.si, sporočijo spremembe glede lastništva po darilnih pogodbah, sklepih dedovanja, spremembe najemnih pogodb, ….

Prav tako pa vse lastnike novozgrajenih stanovanjskih hiš, ki izpolnjujejo pogoje za petletno oprostitev (plačan komunalni prispevek v času izdaje GD in prijava stalnega bivališča na objektu) opozarjamo, da prav tako pred odmero za leto 2014, za to vložijo vlogo na Občini Litija.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24

Bodite prvi pri oddaji mnenja.