Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.01.2017

delno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodni Sloveniji precej jasno, drugod pa večinoma oblačno ali megleno. Pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -11, na Primorskem malo nad 0 stopinj C.
-7°C | 0°C
sreda, 25.01.2017
-7°C | -1°C
četrtek, 26.01.2017
-8°C | 1°C
petek, 27.01.2017
-10°C | -3°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-7°C
0°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Najbolj intenzivna faza izgradnje ......


OBČINSKE, EVROPSKI PROJEKTI

| |
15.04.2014      14:12
A A

Najbolj intenzivna faza izgradnje kanalizacije in čistilne naprave LitijaGradnja kanalizacije in ostalih vzporednih vodov ob stari sodniji na Ulici Mire Pregljeve, v ozadju nova  šola.
Gradnja kanalizacije in ostalih vzporednih vodov ob stari sodniji na Ulici Mire Pregljeve, v ozadju nova šola.
Deli:

V spomladanskih dneh se je pričela najbolj intenzivna faza gradbenih del na kanalizaciji v mestu Litija. Kanalizacija na Ulici Mire Pregljeve je v delu, v prihodnjih tednih se bo gradbišče preselilo na Levstikovo ulico in nadalje na Grbinsko cesto. Hkrati je v gradnji tudi Ljubljanska cesta, del Praprošče, cesta na Ježi.

 

V prihodnjih mesecih se bo izvajal podboj pod reko Savo, podboji pod glavno cesto, kanal na Savski cesti, v gradnji bodo  štirje razbremenilniki visokih voda ob glavnem kanalu, prevezave pri OMW ju, Petrolu, Merkurju, na levem bregu Save pa manjka še kanal na Ponoviški cesti ter zadrževalnik skupaj s črpališčem.

 

Terminski plan celotnega projekta predvideva, da se do konca leta 2014 izgradi celoten kanalizacijski sistem v mestu Litija in kanal iz Šmartna pri Litiji do centralne čistine naprave. V istem času se zaključi tudi gradnja objekta čistilne naprave, tako da se celotno leto 2015 izvaja poskusno obratovanje čistilne naprave. 

 

Hkrati občina koordinira gradnje vseh podzemnih vodov, javne razsvetljave in ceste na trasah gradnje kanalov. Zelo pomembna je koordinacija z vidika uskladitve lokacij vseh podzemnih vodov, saj se na nekaterih lokacijah v telo cestišča vgrajuje fekalna in meteorna kanalizacija, nov vodovodni kanal, vgradnja elektrike v zemljo, optični kabel, javna razsvetljava. Hkrati pa imajo vsi navedeni tudi priključke do objektov in je potrebno vse navedeno smiselno in usklajeno umestiti v cestno telo. Občina načrtuje, da se po izvedeni kanalizaciji ne bo več posegalo v cestno telo vsaj v prihodnjih nekaj letih.

 

Več na: www.cista-sava.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.01.2017
Danes ni dogodkov.
26.01.2017 | Šole in vrtci
Ura pravljic
26.01.2017 | Kultura
Abonma: iLUTKA (Gorazd Žilavec in Tina Gorenjak)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.