Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi.
10°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 17°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 18h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Ponoči in jutri bodo predvidoma močneje narasle reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Jutri bo močneje narasla Sava v spodnjem toku. Danes zvečer bo povišano plimovanje morja.
10°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

MC Litija: Prenos dobrih praks v Nepal


NOVICE

| |
12.11.2015      10:32
A A

MC Litija: Prenos dobrih praks v NepalDeli:

Mladinski center Litija je v koncu meseca oktobra in začetku novembra delil svoje izkušnje s področja mladinskega dela in projektnega managementa v Nepalu. Poleg deljenja dobre prakse so od treninga odnesli veliko novih znanj s področja enakopravnosti spolov v družbi ter izjemno mednarodno izkušnjo, ki jo bodo v prihodnosti aplicirali tudi v lokalno okolje preko različnih delavnic in projektov. To vlogo je MC Litija dodelila Mreža MaMa (mreža mladinskih centrov Slovenije) na podlagi kvalitetnega preteklega dela.

Trening za trenerke, ki se ga je s strani MC Litija udeležila Lea Kovič je bil zadnji iz sklopa Youth Creating Solutions for Meaningful Participation aktivnosti, financiranih iz programa Mladi v Akciji (Capacity building for youth) Evropske komisije. Nosilec projekta je bil Demo Finland, partnerske organizacije, od koder so prihajale udeleženke, pa so Mreža MaMa (Slovenija), Odhikar (Bangladeš) in Asmita (Nepal).

Namen treninga je bil senzibilizacija udeleženk za temo opolnomočenja žensk, usposobitev udeleženk za izvajanje treningov na področju opolnomočenja žensk ter izvedba pilotskega treninga za 20 aktivnih članic raznih nevladnih organizacij iz Nepala. Poleg MC Litija so v tem projektu sodelovale tudi predstavnice Mreže MaMa, JZ Mladi zmaji, Mladinskega centra Nova Gorica ter Mladinskega centra Dravinjske doline.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24
Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.