Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21 stopinj C.
0°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
3°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
5°C | 21°C
petek, 31.03.2017
7°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zgodbe enega življenja - v nedeljskem ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
08.04.2016      10:09
A A

Zgodbe enega življenja - v nedeljskem popoldnevu... ob izdaji avtobiografske knjige Staneta FeletaDeli:

Pred 90-leti, 3. aprila, se je na Polšniku rodil Stane Fele. Izjemen človek. Polšničani globoko cenimo njegovo delo in hvaležni smo, da je tudi naš. Njegovo bogato življenje, polno nepozabnih doživetij in razmišljanj je zapisal v knjigo. V knjigo, ki jo je poimenoval Zgodbe enega življenja. Je prava zakladnica duhovito zapisanih popotovanj, skozi razburkana obdobja njegovega življenja.

Kulturno društvo Pavle Voje Polšnik je z izdajo te avtobiografske knjige dodalo v zbirko založništva še en dober zgled za prihodnje rodove. Pobudnik izdaje je Jože Kos. Že pred leti je v svojem velikem srcu začutil mogočnost preprostega človeka. Postala sta nekakšni sorodni duši, ki imata kar nekaj podobnih življenjskih ciljev. Energija, ki valovi med njima, nam vsem ponuja možnosti, da bolje razumemo smisel življenja. To je namreč že druga knjiga, ki je nastala v sodelovanju s Stanetom in ki v naš kraj prinaša veliko bogastvo. Oblikovanje je odlično izvedla Špela Pavlič Kos, lektoriranje pa Tanja Vodenik Vozelj.

Kljub temu, da knjiga obsega 300 strani, smo predstavitev strnili v urico dolg kulturni program, ki so ga z doživetim prepevanjem obogatili pevci Moškega pevskega zbora Polšnik in harmonikar Pavel Kokalj. Program smo povezovali Tanja Ribič, Tone Lokar in Mateja Sladič Vozelj.

G. Stane se prireditve njemu v čast žal ni mogel udeležiti, ker je bila bolezen močnejša in si je v bolnišnici nabiral novih moči. Verjamem, da je bil zelo vesel, da smo se srečali z njegovo družino. Resnično smo se veselili srečanja z njim, življenje  pa nas vedno znova preseneča in sprejeti ga moramo takšnega, kot je.

Bil je v naših srcih in naše misli so bile povezane. Kot so povedali naslednji dan, dobro okreva. S svojim bogatim življenjem nam sporoča, da se moramo veseliti vsakega novega dne, novih raziskovanj in da moramo iskati ustvarjalnost v sebi. Da nam nikoli ne sme manjkati nasmehov, prijaznosti in človeške topline. 

Ta 'zgodba enega človeka' se ne bo nikoli končala, vedno bo živela v naših srcih. To je naš učbenik, učbenik za vse življenje. Na zgledih se učimo in zglede podajamo naprej soljudem. Soljudem, ki jih povezuje ista vesoljna energija. Tukaj ali v drugi dimenziji. Za vedno. Stanetu smo hvaležni za modrosti, za izjemnost, za raziskovalnost in ustvarjalnost, za drznost, za disciplino, za optimizem, za pozitivnost, za srčnost, za humor, za pogum, za Ljubezen! Hvala je preskromna beseda.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KRAJEVNA SKUPNOST POLŠNIK? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
KRAJEVNA SKUPNOST POLŠNIK
KRAJEVNA SKUPNOST POLŠNIK
POLŠNIK 25 B
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.03.2017
Danes ni dogodkov.
30.03.201 | Družabni dogodki
Pohod Litija- Štorovje- Gobnik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.