Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-4°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-6°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-8°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-7°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-4°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pravite, da sem premlada... ob slovenskem ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
22.03.2016      13:15
A A

Pravite, da sem premlada... ob slovenskem kulturnem praznikuDeli:
Z Zdravljico so pevci Moškega pevskega zbora Polšnik slovesno pričeli prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku, v petek, 5. februarja 2016. Ko na oder stopijo otroci iz Vrtca Polhek, najprej malo pogledujejo po dvorani, potem pa suvereno pokažejo, kaj vse so se naučili s svojimi vzgojiteljicami. Zelo si želijo zime in snega, saj smo videli kar tri zimske točke. Najmlajši so deklamirali in plesali, šolarji 1. in 2. razreda pa so se nam predstavili z dramatizacijo Snežaki v vrtcu. Vsi so navdušili s svojo iskrenostjo ter pokazali igralski in pevski talent. Kulturo na Polšniku gradijo vse generacije in verjamemo, da bo tako ostalo še veliko let. Dve glasbeni točki so pripravili tudi Ljudski pevci in godci, ki s svojim delom slovensko ljudsko pesem ukoreninjajo mladim generacijam. Mia Vozelj je predstavila zelo aktualno in premisleka vredno pesem mlade, litijske pesnice Neže Musar, z naslovom Pravite, da sem premlada. Odlično dramatizacijo pa so pripravili učenci 3., 4. in 5. razreda z učiteljico Ido. Naslovili so jo Pika Nogavička pesni, v kateri je nastopil tudi dr. France Prešeren. Izvrstna ideja in izvedba naših pridnih šolarjev. Za zaključek so pevci odpeli še Kreslinovo Poj mi pesem... pesem o prijateljstvu in tako zaključili odličen kulturni večer. Še posebej nas je presenetila in navdušila voditeljica večera, Darinka Čebela (učiteljica OPB na naši šoli), ki nas je kot babica popeljala skozi življenjske nauke, polne mladostne radoživosti in pozitivnih pogledov na življenje.
Hvala vsem kulturnim ustvarjalcem, ki se trudite in zavedate, da tovrstno delo ni zaman. Hvala vsem, ki razumete, da je treba znati deliti in dajati, da lahko prejmeš. Bil je lep kulturni večer. Naj jih bo še veliko.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KRAJEVNA SKUPNOST POLŠNIK? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
KRAJEVNA SKUPNOST POLŠNIK
KRAJEVNA SKUPNOST POLŠNIK
POLŠNIK 25 B
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
26.01.2017 | Šole in vrtci
Ura pravljic
26.01.2017 | Kultura
Abonma: iLUTKA (Gorazd Žilavec in Tina Gorenjak)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.