Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu delno jasno, drugod bo zmerno do pretežno oblačno. Predvsem v zahodni Sloveniji bo občasno deževalo. Krepil se bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21, v severozahodni Sloveniji malo nad 10 stopinj C.
10°C | 19°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
10°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
7°C | 16°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pozdravljena pomlad cvetoča ...


KULTURA, DRUŠTVA

| |
24.03.2015      10:01
A A

Pozdravljena pomlad cvetoča ...


Že veliko let je prireditev v mesecu marcu namenjena materam, ženam in dekletom. Na kulturnem dogodku, 20. marca, je sodelovalo preko 90 nastopajočih. Pravi medgeneracijski šopek.


Deli:

Prireditev so tokrat pričele mamice (Zdenka, Katja K., Katja P., Katarina, Tanja, Tejčka, Iza, Tina in Mateja), ki smo predstavile pesem naše pesnice Pavle Voje, Odnesi vetrič. Ljudske pevke so nadaljevale s prepevanjem, priključili pa so se jim tudi godci. V zaodrju so že nestrpno čakali naši namlajši, da se predstavijo številnim gledalcem. Nastopili so pogumno in odločno in tako marsikateremu obiskovalcu privabili solzico v oči. Glasno pa so zapeli tudi skupaj z Črički, ki so jih pospremili z instrumenti. Veseli pa smo bili,  da so se Črički predstavili tudi s svojo pesmijo in navdušili. Šolarji so plesali, zapel je Otroški pevski zbor Polhki, zopet pa so navdušili tudi naši igralski talenti z novo predstavo. Pevci MoPZ so tri pesmi posvetili nežnejšemu spolu, ob koncu pa še z instrumenti popestrili program s pesmijo o prijateljstvu. Odlično so svojo nalogo opravile tokratne povezovalke Maja, Barbara in Lana.

Ko se stvari delajo s srcem, vedno odlično uspejo. Vložena energija se pomnoži in zadovoljstvo je vedno veliko. Vse mentorice (Katarina, Ida, Melita, Darinka, Vanja, Mirjam, Lidija in Barbara) naših vrtčevskih otrok in šolarjev, s svojim delom postavljajo temelje za prihodnost. In vsi vemo, da sta zgled vztrajnosti in pozitivnosti zelo pomembna za mlajše.  Najstarejši kulturniki s svojim delovanjem ohranjajo vez s preteklostjo in jo skozi nastope prenašajo na mlajše generacije. Vsi pa se ob tem učimo spoštovanja dela vseh, ki skrbimo za slovensko kulturno dediščino ter skušamo naše talente deliti tudi z drugimi. Treba pa je ohranjati in nadgrajevati kvaliteto, saj le tako ne bomo zašli na pota skromnega in melanholičnega delovanja, ki ne prinaša občutka zadovoljstva. Tudi rožice, ki so krasile celotno dvorano, niso bile hitro izrezane. Potrebno je bilo vložiti trud in voljo, da so bile opazne. In s sodelovanjem mnogih nam je uspelo, in nastal je čaroben spomladanski "travnik".

Hvala vsem soustvarjalcem te lepe prireditve. Takšen lep dogodek za vedno ostane shranjen v našem srcu in to zato,  ker ga je soustvarjalo in se ga udeležilo toliko iskrenih duš.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KRAJEVNA SKUPNOST POLŠNIK? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
KRAJEVNA SKUPNOST POLŠNIK
KRAJEVNA SKUPNOST POLŠNIK
POLŠNIK 25 B
Tel:

Bodite prvi pri oddaji mnenja.