Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

delno oblačno
Popoldne bo razmeroma sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Tu in tam ni povsem izključena kakšna kratkotrajna ploha. Ponekod bo pihal severni do severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 22, na Primorskem do 24 stopinj.
12°C | 22°C
petek, 26.05.2017
10°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
11°C | 25°C
nedelja, 28.05.2017
11°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
13°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 25.5.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Polšniško Božičkovo presenečenje s ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
21.12.2015      15:15
A A

Polšniško Božičkovo presenečenje s Sneguljčico in sedmimi palčkiDeli:

Božiček vsako leto z veseljem obišče Polšnik in razveseli vse najbolj pridne. In teh ni malo. Si morete misliti, čisto polna dvorana se nas je zbralo v soboto, 19.12.2015! Starši otrok smo pred časom dobili Božićkovo pismo, v katerem nas je prosil, če smo lahko tudi letos njegovi pomočniki. Pripravili smo igrano-lutkovno predstavo o Sneguljčici in sedmih palčkih. Sneguljčica, lovec, ogledalo in princ so svoje vloge odigrali kar sami, kraljica mačeha in palčki pa so se predstavili preko lutk. Poskrbeli smo za glasbeno ozadje, osvetlitev in seveda sceno z grajsko sobano ter palčkovo hišico. Božiček je v dvorano je pripeljal poln voz daril in otroci so bili navdušeni.  


O predstavi: Lovec Evgen nas je sproščeno vodil skozi zgodbo in navdušil s svojim igralskim talentom. Sneguljčica Zdenka je z nežnostjo osrečila vse deklice (no, in ob koncu kraljeviča tudi), ogledalo Tanja pa je z vrhunsko masko (izpod rok Nike Zore) presenetilo gledalce. In kraljevič Igor..., ko je prijahal na svojem konju na kolesih, smeha ni manjkalo. Palčki Boštjan, Iza, Tejčka, Petra, Tina, Boštjan in Katja so dobili svoj "glas" in karakter ter navdušili tudi z nepredvidenimi besednimi elementi. In kraljica-mačeha Katarina z izredno interpretacijo vedno navduši. Leseni del scene je naredil Roman, za poslikavo pa je poskrbela odlična Sabina  (pri barvanju pomagali Mia in Mateja). Katja  je izdelala vse lutke in obleke za nastopajoče. Scenarij spisala Mateja (po predlogi bratov Grimm). Za fotografijo je skrbela Barbara, za kamero  sta stala Vili in Gaj. Za tehniko je skrbel Tomaž. Hvala Slavku , da je prišel iz severnega tečaja in pomagal obdariti otročičke. VELIK  hvala vsem.


Za darilca so velik delež prispevali sponzorji (podjetniki),  Krajevna skupnost Polšnik in polšniška društva: 

Mizarstvo Otmar,Tatjana Mušič, s.p. Mamolj
Aleš Borišek, s.p. Mamolj
Gregor Petrič, s.p. Ljubež
Tesarstvo Hribar, Roman Hribar, s.p.Polšnik (leseni del scene)
Tesarstvo Bučar, Anton Bučar s.p. Polšnik
Metka Končar, s.p, Polšnik
GMP Razpotnik Silvo, s.p. Izlake
Popravilo plovil, Andrej Repovž, s.p. Polšnik
Ključavničarstvo Repovž, Igor Poznajelšek, s.p. Polšnik
Geoplan, Robert Rovšek,s.p. Litija
Strežba pijač, Lara Tišler, s.p. Polšnik
Miha Kos, s.p. Mamolj
Vodišek Matej, s.p. Mamolj
Kombi Voz, Srečko Sedevčič, s.p.Velika Preska
Domis, Milorad Domanovič, s.p. Polšnik
Avdil Nrecaj, s.p. Polšnik 
Mizarstvo Kos, Jože Kos, s.p. Polšnik

In polšniška društva:

PROSTOVOLJNO GASILSKO DRUŠTVO
KULTURNO DRUŠTVO PAVLE VOJE
DRUŠTVO PODEŽELSKIH ŽENA IN DEKLET
TURISTIČNO DRUŠTVO 
ŠPORTNO DRUŠTVO 
KO RDEČI KRIŽ

 

Čeprav je bilo potrebno v organizacijo vložiti kar veliko truda vseh sodelujočih, se je splačalo. Videti sijoče in srečne oči najmlajših je nekaj najlepšega. Hvala vsem.  

 

Fotografije: Barbara Bučar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JAVNI ZAVOD ZA KULTURO, MLADINO IN ŠPORT LITIJA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
30.05.2017 | Kultura
VESELA GLASBENA ŠOLA - VPIS
31.05.2017 | Kultura
VESELA GLASBENA ŠOLA - VPIS
03.06. - 09.06.2017 | Kultura
6. TAČKOV FESTIVAL
03.06.201 | Šport
10. mlinarski pohod (Koroška)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.