Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21 stopinj C.
0°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
3°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
5°C | 21°C
petek, 31.03.2017
7°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Glasbeni šoli za 60. rojstni dan


KULTURA

| |
31.03.2014      12:42
A A

Glasbeni šoli za 60. rojstni danDeli:

Glasbena šola Litija-Šmartno je 26. marca 2014 v dvorani Kulturnega centra Litija že tradicionalno pozdravila novo pomlad z nastopom najmlajših učencev šole.

 

Letošnji nastop je bil še posebno svečan, saj naša glasbena šola v šolskem letu 2013/2014 praznuje svoj 60. rojstni dan, tako je prireditev izzvenela kot ena velika glasbena voščilnica ob jubileju. V programu so se predstavili instrumentalni solisti vseh naših oddelkov, tako smo lahko poslušali učence prvih in drugih razredov klavirja, kitare, harmonike, violine, violončela, kljunaste flavte, klarineta, flavte, saksofona, trobente, roga in tolkal. Program so dopolnili glasbeni sestavi različnih instrumentalnih kombinacij, otroški pevski zbor ter mlajše učenke baleta in sodobnega plesa. Svoje znanje, pridobljeno v dobrih šestih mesecih pouka, so predstavili tudi naši najmlajši učenci, to so učenci predšolske glasbene vzgoje, glasbene pripravnice in  plesne pripravnice.

 

 

Pomlad je z glasbo in plesom ta večer zares prišla v naš vsakdan, za praznično rojstnodnevno vzdušje pa so poskrbeli učenci nižjih razredov nauka o glasbi, ki so program popestrili s čestitkami šoli za njen častitljivi rojstni dan, ob zaključku prireditve pa so vsi nastopajoči še zapeli »Vse najboljše, draga šola« in v zrak spustili pisane balončke.  Prireditev, ki je predstavila znanje najmlajših učencev, je bila tudi lep uvod v praznovanje našega jubileja, katerega  vrhunec bo prav gotovo svečani koncert 15. maja 2014. Visoko obletnico bomo združili tudi s selitvijo v nove prostore v okviru SVC Litija;  nove učilnice, dvorana in drugi prostori za vse naše učence in njihove učitelje prvič v zgodovini šole prinašajo primerne ter z normativi in standardi za glasbene šole  usklajene pogoje za delo.

 

Janja Galičič, ravnateljica 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.03.2017
Danes ni dogodkov.
30.03.201 | Družabni dogodki
Pohod Litija- Štorovje- Gobnik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.