Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

delno oblačno
Danes bo na Primorskem precej jasno, popoldne občasno zmerno oblačno. Drugod bo sprva tudi precej jasno, marsikje po nižinah pa bo zjutraj in dopoldne megla ali nizka oblačnost. Čez dan bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo popoldne zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
3°C | 13°C
nedelja, 23.10.2016
5°C | 14°C
ponedeljek, 24.10.2016
10°C | 17°C
torek, 25.10.2016
13°C | 21°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

3. december – Mednarodni dan invalidov


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
18.12.2014      9:27
A A

3. december – Mednarodni dan invalidov


Leta 1992 so Združeni narodi z resolucijo razglasili 3. december za mednarodni dan invalidov z namenom, da bi v družbi spodbudili razumevanje invalidnosti, zavzemanje za dostojanstvo, pravice in blaginjo invalidov ter zavedanje o koristih vključevanja invalidov v politično, družbeno, gospodarsko in kulturno življenje.


Deli:

Mednarodni  dan invalidov vsako leto obeležimo z drugo temo.

Geslo letošnjega mednarodnega dneva invalidov je bilo »Gradimo skupaj Evropo brez ovir«. Vsako leto na ta dan potekajo tudi posamezne aktivnosti invalidskih društev po Sloveniji.

V ta namen smo v sodelovanju s Knjižnico Litija ter društvom Lila pripravili literarno likovni večer, ki je potekal v znamenju praznovanja obletnice rojstva našega največjega pesnika, Franceta Prešerna ter mednarodnega dneva invalidov.

Predstavila se nam je pesnica in pisateljica Nuša Ilovar iz Žalca, ki je že od otroštva zaradi cerebralne paralize prikovana na invalidski voziček. Kljub svoji invalidnosti ima za sabo bogato ustvarjalnost na književnem področju. Je namreč avtorica večih pesniških zbirk in romana Strah pred samoto. Izdala je tudi tri zgoščenke z interpretirano poezijo. Za svoje delo je prejela že vrsto nagrad in priznanj.

Spoznali smo njeno osebno zgodbo in slišali nekaj pesmi iz posameznih zbirk, katere sta brali Anica Ilovar in Simona Kropec, ki je zapela tudi nekaj Nušinih uglasbenih pesmi.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI MEDOČINSKO DRUŠTVO INVALIDOV OBČIN LITIJA IN ŠMARTNO PRI LITIJI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent

Bodite prvi pri oddaji mnenja.