Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Na Primorskem bo prehodno zapihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
1°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 21°C
petek, 31.03.2017
6°C | 21°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
nedelja, 02.04.2017
4°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
23°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Razstava kiparskih del v lesu in glini


KULTURA, DOGODKI

| |
27.12.2012      19:18
A A

Razstava kiparskih del v lesu in gliniDeli:

Avtorica Milena Marija Reščič tokratne kiparske razstave v Avli Jožeta Hudalesa, v prostorih Občine Lenart je Milena Marija Reščič iz Črešnjevcev pri Gornji Radgoni. Dolgo časovno obdobje se je posvečala predvsem likovni pedagogiki. Delala je na več slovenskih šolah, celi dve desetletji v Lenartu. Osnovni cilj njenega dela je bil s pomočjo dobrega dela v izobraževanju mladih širiti plodno okolje za razumevanje likovne kulture ter slovenske besede. Mladi likovniki šol, kjer je delala, so dobivali številna regionalna, državna in mednarodna priznanja in nagrade. Delo je izpopolnjevala v stalnem pedagoškem izobraževanju doma in v tujini.

 

Na otvoritvi razstave, ki je bila v sredo, 12.12.2012 je avtorica povedala, da je bilo obdobje, ki ga je preživela na OŠ Lenart, bogato po ustvarjanju in delu in tudi po doživetjih s sodelavci ter se ga z veseljem spominja, zlasti uspehov njenih učencev, ki jih je bilo veliko.

 

LenarškI župan Janez Kramberger, ki se otvoritve ni mogel udeležiti, je Mileni Reščič zapisal:

Drevo je simbol življenja, človekove povezanosti z naravo, povezanosti med nebom in zemljo, kajti korenine segajo v zemljo, veje pa v nebo.

 

Vsako drevo živi svoje življenje, dokler raste. Ko drevo podremo, nas lahko greje toplota lesa, lahko pa drevesa govorijo svoje zgodbe, v podobah, ki jim kipar vdahne življenje. Gospa Milena Marija Reščič, vaše kiparska dela govorijo vsaka svojo zgodbo, to so zgodbe našega življenja, usode, ljubezni in hrepenenj.

 

Les in glina sta prvobitna materiala človekovega ustvarjanja, že od prazgodovine. Izpoved vaših glinenih kipcev je povečini optimistična, čeprav v nekaterih izražate tudi žalost in razočaranje. Vaše ustvarjanje je umetnost v najčistejši obliki, je lepota, ki nagovori naše čute in dušo.

 

Velik del svoje poklicne in ustvarjalne poti ste preživeli v Lenartu, med mladimi, na katere ste prenesli veliko znanja in jim privzgojili čut za lepoto. Vaša želja je bila, da bi svoja dela razstavili v Lenartu. Veseli smo, da lahko v adventnem času, ko praznujemo rojstvo in življenje, vaša dela občudujemo v občinski avli in s tem obogatimo praznično razpoloženje. Želim vam še veliko ustvarjalne energije in umetniškega navdiha ter vam želim vse dobro.

 

Večer je z igranjem na kitari popestril Marko Zaletelj. Razstavo je odprla Inge Markoli, nekdanja ravnateljica OŠ Lenart in sodelavka Milene Reščič.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lenart!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
29.03.2017
Danes ni dogodkov.
31.03.201 | Tečaji in delavnice
POSLOVNI DETOX
31.03.201 | Tečaji in delavnice
POSLOVNI DETOX

Bodite prvi pri oddaji mnenja.