Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

delno oblačno
Popoldne bo pretežno jasno, predvsem v hribovitem svetu občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 20 stopinj.
1°C | 16°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
6°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
7°C | 21°C
četrtek, 04.05.2017
6°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku


KULTURA

| |
05.02.2016      11:23
A A

Proslava ob slovenskem kulturnem praznikuSlavnostni govornik na prireditvi je bil slikar Konrad Krajnc.
Slavnostni govornik na prireditvi je bil slikar Konrad Krajnc.
Deli:

Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku, ki je bila v Domu kulture Lenart, v petek, 5. februarja, je zazvenela in izzvenela v pozitivnem vzdušju, z bogatim in raznovrstnim kulturnim programom, ki so ga vrhunsko izvedli: Il divji, učenci in profesorji Konservatorija za glasbo in balet Maribor, Podružnična šola Lenart: 4., 5. in 6. razred baleta (mentorica Manca Raušl), Lara Trojner in Mojca Simonič (mentorica Slavica Kurbus), štiriročno na klavirju, klarinetist Žak Grajfoner Petrič (mentor Zdravko Zimič), ob klavirski spremljavi Zale Čuček Rojs, harmonikarja Domen in Ben Šnajder ter njun mentor Kristijan Brus, Mladinski pevski zbor OŠ Lenart, pod vodstvom Marine Zimič in ob klavirski spremljavi Slavice Kurbus, Prešernovega Povodnega moža sta interpretirali učenki OŠ Lenart Hana Vauda Lorenčič in Doroteja Kolarič (mentorici Tadeja Kurnik Hadžiselimovič in Andreja Kramberger), iz Muzikluba so nastopili Kiara Katan, Žiga Kodrič in Miha Mihelič, Kettejeve in Gregorčičeve pesmi je recitirala Katarina Leš iz Voličine, z glasbenim nastopom razveselila Neža in Robert Ožinger.

Slavnostni govornik na prireditvi je bil slikar Konrad Krajnc, lastnik in vodja lenarške galerije, v kateri že več kot 20 let prireja likovne razstave, vzgaja mlade ustvarjalce, ki jim svet likovne umetnosti odpira in jih usmerja tudi na likovnem ex-temporu na otoku Krku, že od leta 1993. Brezčasnost, strpnost, spravljivost Prešerna in njegovih pesmi je bilo vodilo govora Konrada Krajnca, ki ga je zaključil s Prešernovim verzom:

»nazadnje še, prijatli,

kozarce zase dvignimo,

ki smo zato se zbratli,

Ker dobro v srcu mislimo…«

Organizator prireditve je bila Občina Lenart. Župan, mag. Janez Kramberger se zahvaljuje vsem nastopajočim in sodelujočim na proslavi, ki so pripravili lep kulturni program in s prepletom glasbe, plesa ter govorjene besede namenili pozitivno sporočilo ob prazniku slovenske kulture.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lenart!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.