Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, po nižinah bo večinoma nastala megla.
-6°C | 10°C
sobota, 10.12.2016
-3°C | 11°C
nedelja, 11.12.2016
-2°C | 9°C
ponedeljek, 12.12.2016
-2°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 7.12.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-6°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Na LENARTU folklorni ansambel Ardealul


KULTURA

| |
27.06.2013      22:03
A A

Na LENARTU folklorni ansambel ArdealulDeli:

Ker folklorna skupina iz Egipta ni dobila dovoljenja Ministrstva za kulturo Arabske republike Egipt in v Sloveniji ne bo nastopila, je prišlo do spremembe v programu LEN-ART-a, namesto egiptovske skupine bo nastopila folklorna skupina iz Romunije, in sicer bo v športni dvorani v petek, 28. junija, nastopil romuniski folklorni ansambel Ardealul iz Sibiua.

 

Akademski folklorni ansambel Ardealul deluje pod okriljem Kulturnega centra Univerze v mestu Sibiu v Romuniji. Začetki segajo daleč nazaj, v januar leta 1995, ko je velika želja mladih verodostojno predstaviti romunske folklore postala resničnost. Tako so pričeli nastopati po vsej državi in kmalu tudi v tujini.

Njihov repertoar je najprej temeljil na pesmih in plesih iz domačega okolja, v relativno kratkem času pa so zaobjeli celotno področje Romunije, ki je znana po svojem ljudskem kulturnem bogastvu. Dandanes skozi ples in glasbo pokrivajo vsa področja dežele in uspešno nastopajo na domačih in mednarodnih festivalih.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lenart!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!