Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
3°C | 16°C
torek, 24.10.2016
9°C | 19°C
sreda, 25.10.2016
13°C | 22°C
četrtek, 26.10.2016
13°C | 15°C
petek, 27.10.2016
6°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

2. Kmetijsko obrtniški sejem


DOGODKI

| |
29.05.2012      15:06
A A

2. Kmetijsko obrtniški sejemDeli:
Sejem bil je živ, bi lahko rekli za drugi Kmetijsko obrtniški sejem v Lenartu, ki je potekal na Poleni od 25. do 27. maja. Sejem je bil v vseh ozirih uspešen, saj je na njem sodelovalo več kot 100 razstavljalcev, ogledalo si ga je veliko ljudi, ki jih je prav gotovo pritegnila pestra ponudba in dogajanje. Sejem je zasnovan po vzoru podobnih sejmov v tujini. Poleg razstave kmetijske mehanizacije, domačih živali, pridelkov in izdelkov lokalnih pridelovalcev, dopolnilnih dejavnosti na kmetijah, je vzporedno na sejmu potekala vrsta zanimivih dogodkov in prireditev. Izpostavljamo le nekatere: v petek je potekala odmevna oddaja Radia Slovenske gorice Preko zelenih gričev, v soboto je 10 ekip tekmovalo v kuhanju štajerske kisle žüpe; rezultati:

 1. Dobrote slovenskih kmetij 2012
2. Svetlice iz Sv. Trojice
3. Konjeniško društvo Slov. gorice
4. Občinska kühna

Zanimiva je bila tudi predstavitev drobnice in demonstracija striženja ovac. V sejemsko dogajanje so pritegnili tudi mlade, saj je Osnovna šole Lenart pripravila učne delavnice. Za strokovni del sejemskega dogajanja sta poskrbela Kmetijsko gozdarski zavod Maribor in Kmetijsko gozdarski zavod Ptuj, predavanja so potekala na temo biomase, fotovoltaike in dopolnilnih dejavnosti na kmetijah. V nedeljo je potekalo ocenjevanje vina, vinogradniku Marku Šebartu so podelili plaketo "Šampion sejma KOS 2012". Izkazalo se je, da ima multidisciplinarno zasnovan sejem prihodnost. Združitev sejemske ponudbe s spremljajočimi kulturnimi, strokovnimi, turističnimi in zabavnimi dogodki je popestrila dogajanje in pritegnila vrsto razstavljalcev in obiskovalcev.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lenart!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!