Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
2°C | 6°C
petek, 20.01.2017
-2°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 9°C
nedelja, 22.01.2017
-5°C | 10°C
ponedeljek, 23.01.2017
-5°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Srcu prijazna občina Kobarid


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
24.09.2014      9:30
A A

Srcu prijazna občina Kobarid


Zmagovalne občine Dnevnikove izvidnice 2014 smo za nagrado prejele mobilno aplikacijo iHelp, namenjeno hitremu SOS-obveščanju v primerih nenadnega srčnega zastoja ali hitre pomoči pri drugih nujnih zdravstvenih stanjih. Aplikacija je namenjena vsem občanom v zmagovalnih občinah, tudi občanom Občine Kobarid.


Deli:
Srcu prijazni tudi pri nas

Pomoč sočloveku v stiski bi morala biti ena izmed temeljnih vrednot moderne družbe, a je v hitrem življenjskem ritmu, zaradi pomanjkanja časa in favoritiziranja lastnih osebnih potreb, velikokrat  zanemarjena. Imamo srečo, da obstaja nekaj ljudi, ki na to vrednoto niso pozabili in nas s svojimi dejanji opominjajo na to, da je treba sočloveku v nesreči pomagati. Zato nas pri nudenju prve pomoči osebi, ki jo potrebuje, ne bi smeli voditi zakonski predpisi temveč naši notranji vzgibi, naša dobrosrčnost in želja po pomoči drugim.


Če slučajno ”zmrznemo pod pritiskom” ali ne vemo kako ravnati, mar ne bi bilo dobro, če bi nas v kritičnih trenutkih nekdo usmerjal in nam dal informacije o tem kako ravnati, kaj storiti s ponesrečeno osebo?(Bodisi da smo pomoči potrebni mi ali druga oseba.) Mar ne bi bilo lepo, če bi zgolj s pritiskom na gumb telefona priklicali ne le nujno medicinsko pomoč, temveč tudi prejeli navodila za pravilno ukrepanje ter hkrati obvestili ljudi v okolici, da potrebujemo njihovo pomoč?Vse to nam iHELP omogoča že danes.

 

iHELP mobilna aplikacijaza reševanje življenj

iHELP je mobilna aplikacija za pametne telefone, namenjena takojšnjemu SOS-obveščanju v primeru zdravstvenega stanja, ki zahteva takojšnjo pomoč. Z aplikacijo lahko pomagamo ne le sami sebi temveč tudi drugim osebam v primeru nenadnega srčnega zastoja ali drugih kritičnih zdravstvenih stanj.

 

Kaj omogoča?

Z SOS-sporočilom aplikacija obvesti prijatelje, družino in vse iHELP uporabnike, ki so v neposredni bližini (SOS radij od 100 do 500 metrov), o kraju nesreče in pomembnih zdravstvenih podatkih bolnika oziroma ponesrečenca.

 • Sproži klic na reševalno službo (številka 112).
 • Vodi skozi temeljne postopke oživljanja (TPO).
 • Išče lokacijo najbližjih avtomatskih eksternih defibrilatorjev (AED)in bolnišnic.
 • Nudi splošne izobraževalne vsebine in napotke, kako se odzvati pri različnih poškodbah.
 • SMS alarmiranje nujnim kontaktov (če nujni kontakt nima pametnega telefona oz. naložene iHELP aplikacije / PREMIUM paket)

Zgoraj navedeno skupaj s številnimi povezovalnimi aktivnostmi, kot so: popis defibrilatorjev, graditev varnostne mreže, izobraževanja, širjenje srčne ideje med podjetji, lokalnimi skupnostmi itd., aplikaciji iHELP povečujejo njeno dodano vrednost.iHELP  pa je veliko več kot le aplikacija, je družbeno odgovorno gibanje, ki si prizadeva za postavljanje novih, močno potrebnih, defibrilatorjev v tiste lokalne skupnosti, ki bodo izvajale največ aktivnosti ter s tem pripomogle k večji varnosti ljudi in širjenju srčne ideje.

 

Srcu prijazna občina Kobarid

Naložite si brezplačno aplikacijo iHELP katere PREMIUM paket VARNOST 500 vsebuje:

 • dodajanje 10 nujnih kontaktov,
 • SMS alarmiranje nujnim kontaktov,
 • SOS alarmiranje iHELP uporabnikov in reševalcev,
 • izobraževalna vsebine prve pomoči,
 • izračun varnosti lokacije (v kakšnem varnem okolju se nahajamo),
 • prikaz št. reševalcev v vaši bližini, ki vam lahko pridejo pomagat,
 • koliko ste oddaljeni od bolnišnice, defibrilatorja, ZD in lekarne,
 • za 700% se poveča varnost doma in v tujini.

 

Več informacij o aplikaciji si preberite na spletni strani www.ihelp.si.

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.