Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 08.12.2016

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, po nižinah bo večinoma nastala megla.
-5°C | 10°C
petek, 09.12.2016
-2°C | 9°C
sobota, 10.12.2016
-2°C | 10°C
nedelja, 11.12.2016
-1°C | 10°C
ponedeljek, 12.12.2016
0°C | 12°C
Opozorila
Sreda, 7.12.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
10°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Legenda. fest - Vrsno 2013


TURIZEM

| |
25.09.2013      13:00
A A

Legenda. fest - Vrsno 2013


Prireditev Legenda.fest je bila na Vrsnem organizirana že drugič in sicer se je letos odvila v soboto 24. avgusta 2013


Deli:

V sklopu dogajanja so bili prikazani stari običaji in obrti, kot je kuhanje žganja, pletenje košar, sirjenje, celoten postopek obdelave volne, likanje z likalnikom na oglje, praženje kave, spuščanje sena po jeklenici ali po domače "dratu", izdelava kope, pa stare navade kot je vaško petje moških po vasi in celotno dogajanje v senožetih, na pokušino pa je bila tudi tradicionalna stara vrsnska hrana in sicer budlje z repo in klobaso ter popečen krompir s skuto. Skozi celotno prireditev pa je bil ob šanku na voljo tudi pravi divjačinski golaž.

 

Dogodek se je odvijal po celotni vasi, saj so bili prikazi obrti in druga dogajanja razporejeni v različnih kotičkih vasi, skoraj vsi sodelujoči pa so bili oblečeni v oblačila iz že skoraj daljne preteklosti. Po vasi je bila speljana krožna pot, ki se bo začela in končala na "placu" sredi vasi, kjer je bila postavljena majhna tržnica s stojnicami na katerih so se ponujali izdelki domačih proizvajalcev, kot so sir, skuta, domači med, itd... potekale so tudi delavnice za otroke, v vaškem skupnem prostoru pa je bila postavljena razstava s starimi predmeti, slikami in plakati z zanimivostmi iz Vrsnske preteklosti. Za dobro vzdušje tudi zvečer so poskrbeli najprej z mini kmečkimi igrami nato pa se je dalo zavrteti s plesom ob glasbi ansambla Trio 57. 

 

Sodelovalo je okoli 80 ljudi z Vrsna in bližnje okolice, vladalo pa je pozitivno vzdušje in skoraj si lahko vohal vonj spominov starih časov.

Povezave:www.vrsno.si
Priloge:
Neznan tip datoteke
legendafest.jpg
16665_legendafest.jpg (121,8 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO PLANINSKI RAJ -? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!