Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
2°C | 5°C
petek, 20.01.2017
-3°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 9°C
nedelja, 22.01.2017
-4°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
2°C
5°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Legenda. fest - Vrsno 2013


TURIZEM

| |
25.09.2013      13:00
A A

Legenda. fest - Vrsno 2013


Prireditev Legenda.fest je bila na Vrsnem organizirana že drugič in sicer se je letos odvila v soboto 24. avgusta 2013


Deli:

V sklopu dogajanja so bili prikazani stari običaji in obrti, kot je kuhanje žganja, pletenje košar, sirjenje, celoten postopek obdelave volne, likanje z likalnikom na oglje, praženje kave, spuščanje sena po jeklenici ali po domače "dratu", izdelava kope, pa stare navade kot je vaško petje moških po vasi in celotno dogajanje v senožetih, na pokušino pa je bila tudi tradicionalna stara vrsnska hrana in sicer budlje z repo in klobaso ter popečen krompir s skuto. Skozi celotno prireditev pa je bil ob šanku na voljo tudi pravi divjačinski golaž.

 

Dogodek se je odvijal po celotni vasi, saj so bili prikazi obrti in druga dogajanja razporejeni v različnih kotičkih vasi, skoraj vsi sodelujoči pa so bili oblečeni v oblačila iz že skoraj daljne preteklosti. Po vasi je bila speljana krožna pot, ki se bo začela in končala na "placu" sredi vasi, kjer je bila postavljena majhna tržnica s stojnicami na katerih so se ponujali izdelki domačih proizvajalcev, kot so sir, skuta, domači med, itd... potekale so tudi delavnice za otroke, v vaškem skupnem prostoru pa je bila postavljena razstava s starimi predmeti, slikami in plakati z zanimivostmi iz Vrsnske preteklosti. Za dobro vzdušje tudi zvečer so poskrbeli najprej z mini kmečkimi igrami nato pa se je dalo zavrteti s plesom ob glasbi ansambla Trio 57. 

 

Sodelovalo je okoli 80 ljudi z Vrsna in bližnje okolice, vladalo pa je pozitivno vzdušje in skoraj si lahko vohal vonj spominov starih časov.
Povezave:www.vrsno.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Priloge:
Neznan tip datoteke
legendafest.jpg
16665_legendafest.jpg (121,8 KB)

Prenesi vse
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO PLANINSKI RAJ -? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


TURISTIČNO DRUŠTVO PLANINSKI RAJ -
TURISTIČNO DRUŠTVO PLANINSKI RAJ -
VRSNO 027A
Tel:031 841 640

Bodite prvi pri oddaji mnenja.