jasno

Uspešno leto za Tekaški klub Kobarid

| |
03.12.2013      13:00

Tekaški klub Kobarid, pod trenerskim vodstvom Marjana Krajnika, je zelo uspešno zaključil tekmovalno sezono za leto 2013.

Mladi tekači so v  Primorskih pokalnih tekih letos zasedli odlično drugo mesto v ekipnem seštevku, zbrali so 5529 točk, ki jih je v 10. PPT prispevalo  več kot 30 otrok, vendar je bilo za končno uvrstitev potrebno teči na najmanj šestih tekih.

In kdo se je tako potrudil, da si je pritekel pokal?

Prvo mesto v svojih kategorijah so dosegli Cukjati Karin, Kramar Roš Svit, Domevš

ček Lia in Kalanj Nena. Na drugo mesto so se uvrstili Kalanj Lara, Korošec Leon in Skočir Anej, na tretjo stopničko pa Kurinčič Ana, Kurinčič Jakob, Kramar Roš Eva, Tušar Ariana in Uršič Nika. Na petem mestu so sezono zaključili Gaberšček Luka, Korošec Lara in Kanalec Hana, šesti je Šmid Danijel, na sedmem mestu sta Skočir Žan in Domevšček Naja ter na devetem Kanalec Vita in Ivančič Ožbej.

V mesecu marcu je bilo v Mariboru Prvenstvo Slovenije v teku na 1000m, kjer je Cukjati Karin zasedla drugo mesto, Kurinčič Jakob pa je bil šesti, oba v kategoriji letnikov 2002.

Na Prvenstvu Slovenije v atletiki za leto 2013, ki je bilo 14. in 15. 9. 2013, v Postojni so si člani TK Kobarid priborili tri medalje. V kategoriji pionirk U14 je Cukjati Hana zmagala v metu vorteksa z novim državnim rekordom, ki je sedaj 58,44m, v metu krogle pa se je povzpela na tretjo stopnico.  Prav tako si je tretje mesto  pritekla  Cukjati Karin, kategorija U12, in sicer v teku na 600m. Na prvenstvu so nastopili še Kalanj Lara, Kurinčič Ana, Koren Nina, Manfreda Dea, Gaberšček Luka, Kurinčič Jakob in Kramar Roš Svit, ki so z osebnimi rekordi zaokrožili izjemen klubski uspeh.

Atleti so se udeležili tudi številnih tekov in mitingov v Furlaniji (Italija), kjer so bili povsem konkuren

čni italijanskim vrstnikom in  pridno zbirali medalje in pokale. Na  vsakem teku ali mitingu je kdo iz TK Kobarid stal na zmagovalnem odru. Tekmovanj so se uspešno udeleževali Cukjati Hana, Kalanj Lara, Kurinčič Ana, Cukjati Karin, Kurinčič Jakob, Kramar Roš Svit, Kanalec Hana in Korošec Leon, občasno so se jim pridružili še Gaberšček Luka, Manfreda Dea, Perinčič Maja, Domevšček Lia,Tušar Ariana, Koren Nina, Kramar Roš Eva in Kranjc Katarina. Najmlajši člani TK Kobarid so na mitingu v Trstu dosegeli lep uspeh v teku na 300m, saj je bil Korošec Leon prvi, Kanalec Hana tretja, Domevšček Lia  četrta in Kramar Roš Eva  peta.

Tekaški klub se je v letu 2013 udeležil več kot 58 športnih prireditev. Večinoma so otroke na tekme vozili požrtvovalni starši, ki tudi s tem dokazujejo podporo svojim otrokom pri športnem udejstvovanju. Tekaški šport ima v Kobaridu dolgo, uspešno tradicijo in da bi bilo tako tudi v bodoče je zagotovo nujna posodobitev atletskega stadiona. Kobarid bi s tem ogromno pridobil, saj bi omogočili športnim klubom, pa tudi OŠ Kobarid, da bi konkurenčno trenirali, hkrati pa  bi s tem obogatili tudi  turistično ponudbo.