17°C

KMN Oplast Kobarid je državni prvak v 1.SFL

Leto 2014 je za KMN Oplast Kobarid zelo uspešno. Po prejemu naslova državnega prvaka v kategoriji do 15 let in tretjega mesta v kategoriji do 21 let, so v soboto, 26. aprila, nogometaši Oplasta drugič v zgodovini postali slovenski državni prvaki 1.slovenske futsal lige.

Peta finalna tekma v Litiji se je po rednem delu končala z 2:2. Goste je v vodstvo popeljal Jaka Sovdat v 19. minuti, Borut Ručna je v 28.minuti izenačil na 1:1. Že minuto pozneje je kobariški Oplast v novo vodstvo popeljal Aleš Gašperut, Gašper Vrhovec pa je v 32. minuti postavil končni izid rednega dela.

Po kazenskih strelih pa je Oplast premagal branilca naslova Litijo in osvojil lovoriko.

Državne prvake je v Kobaridu, skupaj z množico občanov, pričakala in osebno čestitala županja Občine Kobarid Darja Hauptman.

Več o dogajanju na sami tekmi in po tekmi si lahko preberete na spletni strani KMN Oplast Kobarid, http://oplast-futsal.si ali facebook strani KMN Oplast Kobarid.

Iskrene čestitke celotni ekipi KMN Oplast Kobarid! Izjemni ste!