Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 30.03.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 8 stopinj C.
5°C | 24°C
petek, 31.03.2017
7°C | 23°C
sobota, 01.04.2017
6°C | 23°C
nedelja, 02.04.2017
5°C | 22°C
ponedeljek, 03.04.2017
7°C | 23°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

7. Festival pohodništva


ŠPORT, TURIZEM, DOGODKI, DRUŠTVA, ZAVODI

| |
06.10.2015      18:10
A A

7. Festival pohodništva


Za nami je 7. Festival pohodništva dolina Soče, ki je potekal od 18. septembra do 4. oktobra 2015. Organizator in koordinator festivala je LTO Sotočje - TIC Kobarid v sodelovanju z LTO Bovec. Bogat pohodniški program oblikujejo planinska in turistična društva iz vseh treh Posoških občin ter turistični ponudniki.


Festival pohodništva. Foto: Igor Baloh Parin
Festival pohodništva. Foto: Igor Baloh Parin
Deli:

Festival pohodništva promovira dolino Soče kot eno izmed zanimivejših pohodniških destinacij in obenem pohodništvo kot primeren način kvalitetnega preživljanja prostega jesenskega časa v naravi.

Ljubitelji gora in narave so letos lahko izbirali med 20 organiziranimi pohodi različnih zahtevnosti in si v okviru spremljevalnega programa na temo alpinizma, gorništva in narave, ogledali različne projekcije filmov, se udeležili predavanj ali si ogledali razstave. Zanimiv spremljevalni program je v Zeleno hišo privabil preko 150 obiskovalcev.

Pohodov se je letos udeležilo preko 500 pohodnikov iz domačih krajev, Slovenije in  iz sosednje Italije. Spodbuden je podatek, da so si nekateri udeleženci letošnji dopust prilagodili festivalu in v dolini ostali več dni. Največ zanimanja so poželi tradicionalni in tematski pohodi, kjer pohodniki z izkušenimi vodniki poleg naravnih znamenitosti odkrivajo zgodovino krajev ter znamenite osebnosti tega območja.

Festival pohodništva dolina Soče pomeni dodatno promocijo pohodništva in doline Soče ter obenem podaljšuje glavno turistično sezono v jesenski čas.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.