Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva oblačno. Padavine bodo od zahoda slabele in do zgodnjega popoldneva ponehale tudi v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo, na severozahodu pa bo ostalo bolj oblačno in predvsem na zahodu se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Čez dan bo spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
13°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 21°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 20°C
torek, 02.05.2017
9°C | 18°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Žled in sneg povzročil težave tudi na ......


GASILCI IN ZAŠČITA, OPOZORILA, OBVESTILA

| |
06.02.2014      14:00
A A

Žled in sneg povzročil težave tudi na KobariškemŽled in sneg povzročila težave tudi na Kobariškem. Foto: N.Šerbec
Žled in sneg povzročila težave tudi na Kobariškem. Foto: N.Šerbec
Deli:

Tudi na Kobariškem imajo že od petka, 31. januarja, štab Civilne zaščite, gasilci in delavci Elektra Primorske polne roke dela, ker sta sneg in žled povzročila veliko škode. Podrta drevesa so zaprla ceste do vasi na Livškem, na Drežniškem, do Breginjskega kota in do vasi pod Krnom.

Cesta do vasi Krn in med Breginjem ter vasjo Logje je bila večkrat zaprta in ponovno odprta. Za prevoznost ceste so gasilcem in vojakom na pomoč priskočili tudi vaščani posameznih vasi.


Skoraj vse vasi na Kobariškem so bile dlje časa brez električne energije in v nekaterih vaseh so prebivalci še vedno brez električne energije. Posameznim vasem so za najnujnejšo uporabo že zagotovljeni in dostavljeni agregati, ki so jih odstopili dobrosrčni ljudje iz Slovenije, Benečije in Avstrije. Pričakujemo še štiri večje agregate za vasi Vrsno, Krn in Jevšček.

Na terenu so okrepljene ekipe gasilcev, katerim so danes prišli na pomoč vojaki Slovenske vojske, ki pomagajo pri odstranjevanju podrtih dreves in prevoznosti cest, ekipa električistov Elektra Primorske pa vzpostavlja električni tok do vasi, ki so ga pretrgala podrta drevesa.


Sonce je danes obsijalo naše kraje in vidne so realne posledice snega in žleda, ki so vse prej kot spodbudne.

Občane pozivamo, naj ne hodijo po gozdovih in poteh, kjer obstaja nevarnost podiranja dreves.


Štabu Civilne zaščite in vsem gasilcem, električistom, gorski reševalni službi, domačinom, vzdrževalcem javne infrastrukture ter vsem ostalim, ki na kakršenkoli način nesebično pomagate pri odpravljanju posledic, se iskreno zahvaljujemo!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7

Bodite prvi pri oddaji mnenja.