Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, še se bodo pojavljale padavine, ki bodo bolj pogoste na severu države. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem zmerna burja. Temperature bodo od 9 do 16, na Primorskem do 22 stopinj C.
12°C | 21°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 20°C
petek, 28.10.2016
4°C | 18°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 19°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

V Kobaridu se obeta kulinarični dogodek, ki ......


OBVESTILA

| |
18.03.2016      9:35
A A

V Kobaridu se obeta kulinarični dogodek, ki ga ne gre zamuditi!


Kuhna Pa To - prefinjeni okusi severne primorske in vasi čez mejo - 22. in 23. marca v Kobaridu. Dogodek je odprt za javnost. V torek, 22.3.2016, bodo sodelovali tudi kuharji OŠ Simona Gregorčiča Kobarid - učenci 8. in 9. razreda pod mentorstvom učiteljice Božice Špolad Žuber, univ.dipl.sloven. Pripravili bodo prigrizek dobrodošlice, tradicionalno in sodobna jed. Dogodek je odprt za javnost!


Deli:

Prihajajo tisti, ki jim dovršenost jedi, prefinjenost okusov in korenine pomenijo morda največ. Skupine severne Primorske, ki jih kasneje srečujemo med vsakoletnimi zmagovalci in tistimi, ki si drznejo očarati tuje poslance, ambasadorje in politike, tudi v bruseljski mestni hiši. Tiste, ki se pogumno spoprimejo z markandelo, pa soško postrvjo, polento na sto in en način, kjer vsak delček zemlje pomeni drug okus močnika, pa take, ki samozavestno delajo klobase na tekmovalnih mizah….
Njihove jedi in okusi ostajajo v trajnem spominu in na mizah slovenskih domov ter gostiln.

 

Letos smo jih izzvali, saj kar na dve tekmovanji, ki bodo 22. in 23. 3. 2016 v Hotelu Hvala - restavraciji Topli val v Kobaridu; http://www.hotelhvala.si/  med 10. in 12. uro prihajajo skupine slovenske manjšine iz Italije, Špetra in okolice.
Pripravljajo kulinarične pustolovščine, ki bodo vredne podrobnega ogleda in pokušine, predvsem pa posluha zgodbam kulturnega ozadja jedi ali kdaj in zakaj so le-te nastale.
S tem projekt Kuhna Pa to širimo čez mejo in nadgrajujemo naše skupno, že tako bogato znanje.

Obeta se kulinarični dogodek, ki ga ne gre zamuditi! 

Se vidimo!

Anka Peljhan, vodja projekta

Društvo Vesela kuhinja

www.kuhnapato.si

FB: Kuhnapato Projekt

info@kuhnapato.si

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.