Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 01.05.2017

delno oblačno
Danes bo povečini sončno. Zjutraj bo ponekod v severni in vzhodni Sloveniji nizka oblačnost, ki bo dopoldne razpadla. Popoldne bo oblačnost od zahoda pričela naraščati. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21 stopinj C.
6°C | 21°C
torek, 02.05.2017
11°C | 17°C
sreda, 03.05.2017
6°C | 20°C
četrtek, 04.05.2017
9°C | 19°C
petek, 05.05.2017
10°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 1.5.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Uspešno delo KO ZB Kobarid v letu 2015


OBVESTILA

| |
16.03.2016      8:30
A A

Uspešno delo KO ZB Kobarid v letu 2015Deli:

Članstva KO ZB za vrednote NOB Kobarid je na zboru članov pozitivno ocenilo delo v preteklem letu. Vidno je opaziti delo novega vodstva, kar se kaže tudi v včlanjevanju novih članov v organizacijo. V dveh letih se je organizaciji priključilo 21 novih članov.

V letu 2015 je bilo postavljeno spominsko obeležje v vasi Stanovišče, ki bo spominjalo na dva kraten požig vasi med NOB in ustreljene domačine. Proslava v počastitev bojev v Krnskem pogorju na planini Kuhinja pritegne vedno več ljudi. Veliko dela je bilo posvečeno urejanju dokumentacije za ugotovitev DNK in pokop posmrtnih ostankov padlih partizanov na Batognici, najdenenih jeseni 2014.

Zaradi starosti članov KO Staro selo so le ti priključili krajevni organizaciji Kobarid. Sodelovali smo na spominskih slovesnostih in bili prisotni s praporji doma in v zamejstvu. Močno se je okrepilo sodelovanje z ANPI Nadiških dolin in Čedada.

Sicer pa je skrb za spominska obeležja posvečena dogodkom NOB naloga stalnica v delovanju organizacije. Izvedeno je bilo čiščenje grobnice v Kobaridu, očiščena plošča v Idrskem in obeležje narodnega heroja Marka Redelongija v Starem selu. Že doro sodelovanje z  OŠ Kobarid, Glasbeno šolo Tolmin, KS Kobarid, Občino Kobarid, DU Kobarid se je še poglobilo. Obveščanje članstva se izvaja preko sredstev javnega obveščanja. Novost od letošnjega leta pa je oglasna omarica v centru Kobarida, ki bo to področje še nadgradila.

 

Sprejet je bil program dela za leto 2016. Poleg stalnih nalog bo največ dela usmerjeno v pokop posmrtnih ostankov padlih na Batognici in ureditev grobnice, kamor naj bi se dopisalo 19 padlih partizanov, katerih identiteta je bila po letu 1961, ko je bila grobnica postavljena, ugotovilo.

 

Tekst in foto:
Vojko Hobič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!