Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno, ponekod še pretežno oblačno in po nekaterih nižinah zjutraj megleno. Na Primorskem bo proti jutru zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Gornjesavski dolini okoli 0 stopinj C.
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 19°C
torek, 02.05.2017
10°C | 18°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Projekt vpisa Poti miru od Alp do Jadrana - ......


OBVESTILA

| |
18.01.2016      20:28
A A

Projekt vpisa Poti miru od Alp do Jadrana - dediščina 1. svetovne vojne na UNESCO Poskusni seznam svetovne dediščineDeli:
V sredo, 13. januarja 2016, sta Fundacija Poti miru v Posočju in Nacionalni odbor za obeleževanje 100-letnic 1. svetovne vojne skupaj s predstavniki Ministrstva za kulturo, Ministrstva za obrambo, generalno sekretarko UNESCO slovenske Nacionalne komisije  in direktorico Urada Unesco Slovenija Marjutko Hafner ter Zavodom za varstvo kulturne dediščine-Območna enota Nova Gorica, županom oziroma predstavnikom občin vzdolž Poti miru od Alp do Jadrana in predstavnikom Slovenskih železnic, predstavili projekt vpisa Poti miru od Alp do Jadrana - dediščina 1. svetovne vojne na UNESCO Poskusni seznam svetovne dediščine.

Predstavljen je bil sam projekt nominacije, ki vključuje vpis Poti miru s izbranimi lokacijami (pokopališča, kapelice, kostnice, vojaški ostanki), postopek UNESCO nominacije ter učinki "blagovne znamke" UNESCO na razvoj regije. Zbrani župani in njihovi predstavniki so izrazili naklonjenost in interes, saj predstavlja znak UNESCO velik razvojni potencial. 

Cilj projekta je skupen vpis dediščine 1. svetovne vojne na UNESCO seznam svetovne dediščine z Italijo in Avstrijo do stote obletnica konca 1. svetovne vojne. Pot miru od Alp do Jadrana govori v jeziku, ki je pred stotimi
leti potihnil, govori o sodelovanju, o sožitju in delu v skupno dobro.

Pot miru je trajnostni projekt, za katerega so Nacionalni odbor za obeleževanje 100-letnic 1. svetovne vojne in tudi Vlada Republike Slovenije, da zasluži širšo mednarodno odmevnost, ki jo lahko doseže bodisi s vpisom dediščine na UNESCO Poskusni seznam svetovne dediščine in UNESCO seznam svetovne dediščine v drugem koraku, bodisi s prizadevanji za pridobitev Znaka evropske dediščine ali Kulturne poti Sveta Evrope.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8

Bodite prvi pri oddaji mnenja.