Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Danes bo oblačno in čez dan deževno. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
13°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 8h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
14°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Projekt CAMIS v Občini Kobarid


ŠPORT, TURIZEM, OBVESTILA

| |
07.07.2014      14:00
A A

Projekt CAMIS v Občini Kobarid


Znotraj projekta CAMIS smo na kobariškem obnovili brv čez reko Sočo in uredili vstopno-izstopna mesta ob reki Soči.


Deli:

Občina Kobarid je ena izmed enajstih projektnih partnerjev v CAMIS projektu. Vodilni partner projekta je Posoški razvojni center, ki vodi koordinacijo in tehnično-administrativno upravljanje projekta in je odgovoren za organizacijo začetnega in zaključnega srečanja med projektnimi partnerji, sodeluje pri analizi zakonodaje s področja upravljanja voda, vodi pilotno aktivnost razvoja na območju doline reke Tolminke in študijo primera za območje med Tolminom in Mostom na Soči  ter  kot vodilni partner prevzema večji del diseminacijskih aktivnosti (implementacija spletne strani, izdelava celostne grafične podobe) in pripravo različnih komunikacijskih orodij (letaki, brošure) in promocijskih materialov. Skozi ta delovni sklop promovira mednarodni dan Soče in vodi participacijski proces s ciljem razvoja območji Sotočja (Soče in Tolminke) in jezera Most na Soči.

 

Občina Kobarid je znotraj projekta obnovila 70 metrov dolgo in 14 metrov visoko visečo brv čez reko Sočo v Prosjah na Trnovem ob Soči, ki je po 22-ih letih ponovno postala prehodna ter uredila vstopno – izstopna mesta ob reki Soči pred vasjo Ladra, na Trnovem ob Soči in pred vasjo Srpenica. Na vseh treh vstopno-izstopnih mestih so uporabnikom na voljo preoblačilnice, klop in informacijska tabla s podrobnejšimi informacijami.

 

Celoten projekt CAMIS traja 30 mesecev in se bo zaključil 31.1.2015; Njegova vrednost znaša 1.431.258,99 EUR; Finančna vrednost projekta v Občini Kobarid pa 60.000 EUR.

 

 

 

Projekt sofinanciran v okviru Programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007–2013 iz sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj in nacionalnih sredstev.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.