Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 31.03.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 8 stopinj C.
7°C | 23°C
sobota, 01.04.2017
6°C | 23°C
nedelja, 02.04.2017
5°C | 22°C
ponedeljek, 03.04.2017
7°C | 23°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
23°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Predsednik republike Slovenije Borut Pahor na ......


OBVESTILA

| |
26.05.2014      20:00
A A

Predsednik republike Slovenije Borut Pahor na obisku v občini Kobarid


Predsednik republike Borut Pahor je v ponedeljek, 26. maja 2014, obiskal občino Kobarid. Uvodoma se je sestal z vodstvom Občine Kobarid, nato pa se je udeležil otvoritve vrtca z Glasbeno šolo, kjer je bil tudi slavnostni govornik. Predsednik si je ogledal tudi izjemno zasebno zbirko predmetov iz prve svetovne vojne dr. Bojana Rustja. Dan v Kobaridu je predsednik Pahor zaključil z obiskom ustanove Fundacija Poti miru v Posočju in Kobariškega muzeja.


Županja Občine Kobarid Darja Hauptman je sprejela predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja.
Županja Občine Kobarid Darja Hauptman je sprejela predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja.
Deli:

Predsednika Republike Slovenije je na Občini Kobarid sprejela županja Darja Hauptman s sodelavci. Predsedniku republike se je zahvalila za obisk in predstavila ključne razvojne projekte občine. Med njimi so sanacija posledic žledoloma, ureditev infrastrukture ter razvoj turizma. Poudarila je, da je za uresničitev pomembno sodelovanje vseh kobariških ljudi in izrazila hvaležnost, da skupaj, kljub neprijaznim časom, uresničijo zastavljene cilje. Županja je predsednika Pahorja seznanila tudi z dobrim delom vseh desetih županj v Sloveniji in izrazila željo, da ga v okviru njihovih rednih srečanj obiščejo v Predsedniški palači. Predsednik Pahor je predlagal, da se obisk izvede ob prihajajočem državnem prazniku, za kar se mu je županja iskreno zahvalila. 


Predsednik republike se je nato udeležil otvoritve Vrtca z Glasbeno šolo, kjer je bil tudi slavnostni govornik. Poudaril je, da se z dnem otvoritve vrtca in glasbene šole odpirajo vrata otroški razposajenosti in virtuoznosti. "Nov vrtec z glasbeno šolo je izpolnil pričakovanja ljudi. Županje in župani ste se izkazali za steber ekonomske, socialne in politične stabilnosti, predvsem v času gospodarske krize, in ste upravičili zaupanje ljudi," je dejal predsednik republike ter se zahvalil vsem, ki so sodelovali pri gradnji vrtca z glasbeno šolo. "Takšni projekti definirajo prihodnost kraja in prepričan sem, da bo tukaj, v teh prostorih zraslo veliko dobrih ljudi," je govor zaključil predsednik republike. 


Ob tej priložnosti si je predsednik Pahor ogledal tudi izjemno zasebno zbirko predmetov iz prve svetovne vojne dr. Bojana Rustje. Zbirka je nastajala približno deset let in danes šteje čez tisoč eksponatov. Zbiratelj dr. Bojan Rustja je predmete našel na okoliških hribih, v zbirki pa izstopajo bronasta plošča s portretom Alberta Picca, po katerem nosi zbirka tudi ime, lesene table iz Trente, puzzle iz Prusije ter umetelno izrezljana lesena škatla, ki so jo izdelali ruski ujetniki na Bovškem. 

Dan v Kobaridu je predsednik republike zaključil z obiskom ustanove Fundacija Poti miru v Posočju, kjer so predsedniku predstavili aktivnosti, povezane z obeleževanjem 100-letnic prve svetovne vojne in soške fronte. Predsednik republike je skupaj s predsednikom Italijanske republike tudi častni pokrovitelj Poti miru od Alp do Jadrana, katere otvoritev je predvidena v marcu 2015. Predsednik Pahor je nato obiskal še Kobariški muzej, ki je med drugim tudi dobitnik Muzejske nagrade Sveta Evrope. 


 

Povzeto po izjavi za javnost Urada predsednika RS

Foto: arhiv Občine Kobarid
 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.