Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu delno jasno, drugod bo zmerno do pretežno oblačno. Predvsem v zahodni Sloveniji bo občasno deževalo. Krepil se bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21, v severozahodni Sloveniji malo nad 10 stopinj C.
11°C | 17°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 16°C
četrtek, 27.04.2017
14°C | 17°C
petek, 28.04.2017
12°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

POZIV k zbiranju fotografskega in ......


DRUŠTVA, ZAVODI, OSTALO

| |
15.04.2016      10:10
A A

POZIV k zbiranju fotografskega in avdiovizualnega gradiva na temo potresa 1976Deli:

6. maja 2016 bo minilo natanko 40 let, odkar je močan potres s serijo večjih popotresnih sunkov prvič močno stresel tla Breginjskega kota. Prizadel je severovzhodno Italijo, predvsem Furlanijo, in severozahodni del Slovenije.

 

Društva iz Breginjskega kota skupaj z Občino Kobarid in številnimi sodelujočimi iz sosednjih zamejskih krajev v letu 2016 pripravljamo niz dogodkov, za katere verjamemo, da bodo po 40 letih ponovno »pretresli« naše kraje.

 

V okviru spominske obeležitve Potres 1976 pripravljamo tudi razstavo fotografij, ki so v Breginjskem kotu nastale pred potresom, ob potresu, med obnovo porušenih vasi in danes.

 

Ob tej priložnosti vas prosimo, da gradivo iz svojih osebnih arhivov delite z nami in obiskovalci naših krajev. Dobrodošla je vsaka pomoč in podpora pri zbiranju gradiva.

 

Fotografije bomo preslikali in originale vrnili lastnikom. Ob razstavljeni fotografiji bomo navedli avtorja fotografije in z gradivom ravnali odgovorno. Uporabili ga bomo za namen predstavitve potresa v Breginjskem kotu leta 1976 in ga kasneje predali v arhiv muzejske zbirke Breginjskega muzeja.

 

Fotografije, posnetke in druge vsebine zbiramo do 6. 5. 2016.

 

Želimo si, da ob tej priložnosti zaživijo tudi zgodbe ljudi, ki so potres v Breginjskem kotu doživeli in zgodbe mladih, ki danes ustvarjajo ter bogatijo življenje v vaseh pod Stolom. Posneti nameravamo kratek dokumentarni film in tako ohraniti spomine na rušilni potres ter jihpredstaviti tudi mladim rodovom. Film bomo dopolnili z zbranim gradivom.

 

Vabimo vas, da čimprej stopite v stik z nami in tako skupaj z nami ustvarjate zgodbo o spominu na potres v Breginjskem kotu.

Veseli bomo vašega klica ali sporočila.

 

Organizacijski odbor – 40. obletnica potresa

Kontaktni osebi:Srečko Gašperut in Igor Baloh 

Telefon: 041 988 636 (Srečko), 031 792 375 (Igor)                                                       

E-naslov:potres1976@gmail.com                                

Splet:www.breginjski-kot.com/potres-1976-2016
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.