Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-2°C | 6°C
sobota, 19.01.2017
2°C | 6°C
nedelja, 21.01.2017
-7°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2017
-5°C | 10°C
torek, 23.01.2017
-5°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Povabilo k zbiranju spominskega gradiva ob ......


OBVESTILA

| |
12.06.2014      9:12
A A

Povabilo k zbiranju spominskega gradiva ob stoletnicah prve svetovne vojneDeli:

Letos so se začele spominske slovesnosti ob stoletnicah prve svetovne vojne. Velika vojna je pustila sledi v skorajda sleherni slovenski družini. Fantje so odkorakali na fronte, v Posočju je civilno prebivalstvo moralo v begunstvo. Kosile so bolezni, bila je velika lakota. V spominih, pismih in v albumih mnogi še hranite spomin na prednike, ki jih je zajela vojna vihra.

 

V Kobaridu deluje že štirinajsto leto Fundacija Poti miru v Posočju. Njena naloga je ohranjanje zgodovinske dediščine prve svetovne vojne. Med dediščino spadajo tudi dokumenti, fotografije, pisma, razglednice in spominski predmeti.

 

Fundacija prosi vse, ki imate spominsko gradivo, da ga prinesete v Fundacijo. Sedež Fundacije je v Kobaridu v Gregorčičevi 8. Smo sosedje Kobariškega muzeja.

 

Predmete in dokumente bomo fotografirali ali skenirali. Pri vsakem predmetu bomo napisali tudi podatke o lastniku ter zgodbo o predmetu. Predmete bomo lastniku takoj vrnili. Zbrano gradivo bomo izdali v knjižni obliki ter o gradivu pripravili tudi razstavo.

 

Prosimo Vas, da se naši prošnji in pozivu odzovete v čim večjem številu.

 

Urnik poslovanja Fundacije je vsak dan od 9. do 17. ure. Pokličete nas lahko na telefon (05) 389 01 66 ali 389 01 67. Pišete nam lahko na elektronsko pošto: info@potmiru.si. Zaželjeno je, da se pred prihodom najavite.

 

Negujmo spomin na naše prednike in na prelomne dogodke zgodovine!

 

 

Zdravko Likar

Predsednik uprave Fundacije Poti miru v Posočju

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.