Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
2°C | 6°C
petek, 20.01.2017
-2°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 9°C
nedelja, 22.01.2017
-5°C | 10°C
ponedeljek, 23.01.2017
-5°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Poskrbite za varnost premoženja


OBVESTILA

| |
11.07.2015      16:50
A A

Poskrbite za varnost premoženjaDeli:

V času poletne sezone, tudi v dolini Soče, policisti obravnavajo večje število premoženjskih kaznivih dejanjih.

 

Zato policisti ponovno opozarjajo na upoštevanje osnovnih  samozaščitnih ukrepov in svetujejo, da v osebnih avtomobilih ne puščate  vrednejših predmetov na vidnih mestih (npr. na sedežih, policah ali na drugih  vidnih mestih), saj so ti predmeti pogosto vaba za nepridiprave oz. tatove;  varneje bodo na primer shranjeni v prtljažniku vozila. Prav tako vrednejši  predmeti (denar, bančne kartice, zlatnina…) ne sodijo v predale vozil. Ko  zapuščate vozilo je potrebno zakleniti vozilo, prtljažnik in  pokrov posode za gorivo, vključiti alarmno napravo…

(več preventivnih nasvetov na  spletni strani: http://www.policija.si/index.php/preventiva-/preventiva/432-vlomi-v-vozila), saj nekateri  storilci kaznivih dejanj izkoristijo nepazljivost ljudi in izvršijo kazniva  dejanja (tatvine torbic, denarja, mobilnih telefonov, dokumentov ter drugih  predmetov) iz osebnih vozil.

 

V primeru, da opazite sledi vloma ali tatvin v  motorno vozilo, stanovanje, stanovanjski objekt ipd., zadevo  takoj  prijavite najbližji policijski  postaji oz. pokličete na interventno številko Policije 113  ali  anonimni  telefon policije 080  1200 in do prihoda policistov ničesar ne prijemate ali  premikate zaradi morebitnega poškodovanja ali uničenja sledi, ki bi lahko  pripeljale do odkritja storilca kaznivega dejanja

(več o tem tudi na naslednjih  spletnih straneh Policije: http://www.policija.si/index.php/preventiva-/preventiva/8865-vlomilci-in-tatovi-niso-na-dopustu-preventivni-nasveti-policije).

 

V primeru, če  postanete žrtev kaznivega dejanja, lahko policistom pomagate pri izsleditvi  storilca tudi tako, da si poskušate zapomniti čim več  podatkov o storilcu: izgled storilca, smer bega, prevozno sredstvo, s  katerim se je odpeljal ...

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.