Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
7°C | 15°C
torek, 25.04.2017
10°C | 17°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 20°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

POPRI – Podjetje za prihodnost


OSNOVNA ŠOLA, OBVESTILA

| |
15.04.2015      13:19
A A

POPRI – Podjetje za prihodnost


Letošnjega vseslovenskega podjetniškega tekmovanja POPRI, so se udeležili tudi učenci OŠ Kobarid in se uvrstili med 10 polfinalistov v kategoriji osnovnošolci. Zaključna prireditev z razglasitvijo zmagovalcev bo v četrtek, 23. aprila, v Novi Gorici.


Uspešni mladi podjetniki OŠ Kobarid. Foto: arhiv OŠ Kobarid
Uspešni mladi podjetniki OŠ Kobarid. Foto: arhiv OŠ Kobarid
Deli:

Tekmovanje POPRI je organizirano pod okriljem Primorskega tehnološkega parka in je namenjeno spodbujanju ustvarjalnosti, inovativnosti, uporabi sodobnega znanja in tehnologij ter razvoju podjetnosti med mladimi. Zasnovano je kot tekmovanje za izbor najboljše podjetniške ideje, ki temelji na razvoju ideje do izdelka oziroma storitve ter izdelavi in predstavitvi poslovnega modela.

 

V letošnjem šolskem letu so tudi na OŠ Simona Gregorčiča Kobarid organizirali interesno dejavnost Podjetniški eksperiment, v katero se je vključilo 7 učencev zadnjega triletja: Gašper Uršič, Jaž Stamenković, Miha Štih, Timotej Vončina, Domen Uršič, Anže Valentinčič in Anej Murkovič. Svoj projekt so poimenovali SHIFT. Skozi 20 popoldanskih srečanj so pod mentorstvom Jerneja Rutarja poiskali problem, na inovativen in ustvarjalen način razvili rešitev zanj, izdelali projektno nalogo in znali svojo podjetniško zamisel dobro predstaviti in navdušiti strokovno žirijo. Izmed 160 udeležencev so se uvrstili med 10 polfinalistov v kategoriji osnovnošolci.

 

Zmagovalci bodo znani na zaključni prireditvi podjetniškega tekmovanja POPRI, ki bo 23. 4. 2015 v SNG Nova Gorica, s pričetkom ob 19. uri. Na prireditvi bodo poleg zmagovalcev razglasili tudi najbolj popoprano idejo, to je idejo, ki je ne glede na točke, požela največ zanimanja komisije.

 

Iskrene čestitke mladim podjetnikom!

 

 

 

Povzeto iz spletne strani OŠ Kobarid

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.