Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.10.2016

delno oblačno
Popoldne bodo padavine oslabele in postopno ponehale. Na primorskem bo sončno, drugod bo ostalo bolj oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem okoli 14 stopinj.
9°C | 15°C
sobota, 22.10.2016
4°C | 17°C
nedelja, 23.10.2016
6°C | 15°C
ponedeljek, 24.10.2016
10°C | 19°C
torek, 25.10.2016
12°C | 17°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Najboljše novice iz sveta tudi na Kobariškem ......


DOGODKI

| |
04.09.2015      8:59
A A

Najboljše novice iz sveta tudi na Kobariškem in v TolminuDeli:

EU je leto 2015 razglasila za  Evropsko leto za razvoj (ELR2015) in poteka pod sloganom "Naš svet, naše dostojanstvo, naša prihodnost". Cilj ELR 2015 je informirati, izobraževati in ozaveščati državljane Slovenije o mednarodnem razvojnem sodelovanju in politikah na tem področju ter spodbuditi zanimanje za razvojna vprašanja. Dosežke že desetletje soustvarja tudi Slovenija.

 

Eden izmed večjih dogodkov namenjenih ozaveščanju širše javnosti je obeležitev dne ELR2015 s projektom Najboljše novice iz sveta (World's Best News), ki  se je razvil na Danskem in je zgleden primer prostovoljskega angažiranja pri širjenju pozitivnih informacij o ključnih razvojnih temah.  

V  Sloveniji se letos prvič pridružujemo temu projektu, ki se je v nekaj letih razširil in se bo v okviru Evropskega leta za razvoj 2015  zgodil že v 13 državah EU. Slovenija je   za izvedbo projekta  izbrala drugi petek v septembru, to je 11 .9. 2015.

Projekt v praksi pomeni, da bo 12  prostovoljcev  tega dne  med 7.30 in 10.00 uro na različnih lokacijah  na Kobariškem  in Tolminu občanom razdeljevalo  brezplačni časopis  Najboljše novice iz sveta , ki zajema dejstva o rezultatih razvojnega sodelovanja in ima preveden v nacionalni jezik v vseh sodelujočih državah isto vsebino. Prejemniki časopisa prejmejo za dobro jutro tudi simbolični zajtrk- v Sloveniji bo to loček kefirja Mlekarne Planika Kobarid.

 

Nacionalni nosilec projekta je Ministrstvo za zunanje zadeve Republike Slovenije , koordinator izvedbe prostovoljske akcije pa Slovenska filantropija, ki je k sodelovanju povabila številne organizacije po Sloveniji.  Med temi  sta  tudi Občina Kobarid in   Tolmin. Lokalnim organizatorjem Danici Hrast, Špeli Ohojak iz Kobarida in Ivanu Kraglju iz Tolmina je uspelo aktivirati več prostovoljcev in prav  z njihovo pomočjo se pridružujemo veliki evropski prostovoljski akciji pri širjenju dobrih novic o razvojnih temah.

 

Danica Hrast

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.