Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

jasno
Danes bo na Primorskem precej jasno, popoldne občasno zmerno oblačno. Drugod bo sprva tudi precej jasno, marsikje po nižinah pa bo zjutraj in dopoldne megla ali nizka oblačnost. Čez dan bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo popoldne zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
5°C | 18°C
nedelja, 23.10.2016
8°C | 17°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 18°C
torek, 25.10.2016
12°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Nacionalna preventivna akcija VARNOSTNI PAS


ŠOLSTVO, PROMET, OPOZORILA, OBVESTILA

| |
10.03.2015      7:15
A A

Nacionalna preventivna akcija VARNOSTNI PAS


Pričela se je nacionalna preventivna akcija VARNOSTNI PAS, ki bo potekala od 9. do 15. marca 2015.


Deli:

Osnovni namen preventivne akcije s sloganom PRIPNITE SE IN DOŽIVITE! je spodbujati uporabo varnostnih pasov pri vseh potnikih na vseh vožnjah in v vseh vozilih, izboljšati pravilno pripetost in uporabo varnostnih pasov in otroških varnostnih sedežev ter zmanjšati najhujše posledice, mrtve in hudo poškodovane, v prometnih nesrečah zaradi neuporabe varnostnega pasu.

 

Z dosledno uporabo varnostnih pasov in otroških varnostnih sedežev bi lahko za 50% zmanjšali število smrtno in hudo poškodovanih voznikov in potnikov, preprečili bi lahko smrtne žrtve med otroki potniki. V lanskem letu je v Sloveniji umrlo 41 voznikov osebnih vozil ter 1 voznik tovornega vozila, 22% od teh ni uporabljalo varnostnega pasu v času nesreče. Podobno pri potnikih 27% od 21 umrlih potnikov ni uporabljalo varnostnega pasu.

 

Med ukrepi, ki so jih na nacionalni ravni pripravili v sodelovanju z različnimi državnimi ustanovami in organi na lokalni ravni, ter nevladnimi organizacijami, bodo v času akcije:

- nadgradili aktivnosti v projektu Pasavček s spodbujanjem pripetost vseh potnikov v avtomobilih s pomočjo otrok (vsakodnevno spremljanje pripetosti Red je vedno pas pripet!),

- v okviru Izpitnih centrov informirali in osveščali mlade kandidate za voznike o uporabi varnostnih pasov in otroških varnostnih sedežev,

- izvedli usposabljanje učiteljev vožnje v sodelovanju z IC Celje,

- izvedli nekaj preventivnih dogodkov za spodbujanje uporabe varnostnih pasov.

 

Policija in občinska redarstva bodo v času akcije poostreno nadzirala uporabo varnostnih pasov pri vseh potnikih, tudi v okolici šol, vrtcev, nakupovalnih središč. Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport v sodelovanju z Zavodom za šolstvo bo na vse osnovne, srednje šole ter vrtce posredovalo dopis glede nujnosti dosledne uporabe varnostnih pasov in otroških varnostnih sedežev.

 

Javna agencija Republike Slovenija za varnost prometa
Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Kobarid

 

Priloge:
PDF
npvcp-akcijskinacrtvarnostnipas-marec2015.pdf
37354_npvcp-akcijskinacrtvarnostnipas-marec2015.pdf (573,21 KB)
PDF
priporocilazauporabovarpasuvmar2015.pdf
37354_priporocilazauporabovarpasuvmar2015.pdf (506,02 KB)
MS Office Word 2003
ukrepizaakcijovarnostnipasvletu2015.doc
37354_ukrepizaakcijovarnostnipasvletu2015.doc (56,5 KB)

Prenesi vse
Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.